Miało być ekologicznie, estetycznie i nowatorsko. Są awarie, niezadowoleni ludzie i oszpecone ogródki. Mowa o przydomowych oczyszczalniach ścieków w gminie Łęki Szlacheckie.
Obiekt o przepustowości 410 m sześciennych odbiera już ścieki od mieszkańców Niechcic. Dostarczane są one głównie z istniejącego systemu sanitarnego oraz dowożone sprzętem asenizacyjnym.
Modernizację ponad 15 kilometrów kanalizacji deszczowej i ogólnospławnej zakłada umowa podpisana między władzami Piotrkowa a wykonawcą inwestycji.
W lutym pracę rozpocznie biologiczno - mechaniczna oczyszczalnia ścieków w Niechcicach w gminie Rozprza.
107 mln złotych otrzymał tomaszowski Zakład Gospodarki Wodno - Kanalizacyjnej od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Miasto wybrało koncepcję modernizacji i rozbudowy piotrkowskiej oczyszczalni ścieków. Jej trzy warianty zostały zaprezentowane w poniedziałek w Urzędzie Miasta.
Decyzja została już podjęta – miasto dostanie kredyt na preferencyjnych warunkach na oczyszczalnię ścieków.
W środę na terenie oczyszczalni ścieków prezydent Krzysztof Chojniak podpisał umowę z konsorcjum firm Biuro Usług Inwestycyjnych Ciechański & Haładaj Sp. j. z Łodzi oraz Tebodin SAP-Projekt Sp. z o.o. z Warszawy, które będą pełniły rolę Inżyniera Kontraktu dla Projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”, stanowiącego część Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” wspólnotowej pomocy strukturalnej w ramach Funduszu Spójności.
W piątek nie została podpisana umowa na prace projektowe „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” z wykonawcą inwestycji - konsorcjum firm CDM Sp. z o.o. oraz Biura Projektów Gospodarki Wodnej i Ściekowej BIPROWOD – WARSZAWA Sp. z o.o.
Rozpoczęły się prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej na ulicach Podmiejskiej i Okulickiego. Jest to kolejny etap modernizacji piotrkowskiej oczyszczalni ścieków.