Polski Czerwony Krzyż w Piotrkowie Trybunalskim z udziałem przedstawicieli samorządu gminy Czarnocin organizuje akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w najbliższą niedzielę na terenie Czarnocina.
Przed nami spotkania półfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Zmierzą się w nich trzecioligowe: Omega Kleszczów i Lechia Tomaszów oraz PGE GKS Bełchatów (Młoda Ekstraklasa) z liderem IV ligi KS Paradyż
To była udana sobota dla piotrkowskich drużyn piłkarskich. Swoje mecze wyjazdowe wygrały zarówno czwartoligowa Concordia jak i grająca w klasie okręgowej Polonia.
Tylko cztery kolejki pozostały do zakończenia rundy jesiennej piotrkowskiej klasy okręgowej. Najbliżej mistrzostwa jesieni jest Astoria Szczerców, która ma pięć punktów przewagi nad Polonią Piotrków i Zjednoczonymi Bełchatów.
31-latek zmarł w skutek zatrucia metanolem. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala im. M. Kopernika w Piotrkowie.
Jeśli nie będziemy brać pod uwagę T-Mobile Ekstraklasy to możemy stwierdzić, że jesteśmy już daleko za półmetkiem rundy jesiennej sezonu 2011/2012. Postanowiliśmy sprawdzić, który z zespołów z województwa łódzkiego ma najlepszą defensywę. Po lupę wzięliśmy drużyny do IV ligi włącznie.
Absolutnym rekordzistą był “Avatar”. Film Jamesa Camerona obejrzało w piotrkowskim kinie około 30 tysięcy widzów. O 10 tys. mniej miały “Och Karol 2” i “Listy do M.” Nieźle wypadła też “Sala samobójców”, a teraz tłumy przychodzą na “Jesteś Bogiem”.
Ponad 65 tysięcy złotych kosztować będzie miejską kasę naprawa przeciekającego dachu noclegowni dla bezdomnych i wykonanie związanych z tym dodatkowych prac.
Arcyciekawie zapowiada się 11. kolejka IV ligi. Dojdzie w niej aż do trzech pojedynków zespołów ze ścisłej czołówki tabeli. Być może po jej rozegraniu dojdzie do zmiany lidera? A może dotychczasowy lider zwiększy przewagę nad resztą stawki? Odpowiedzi na te pytania poznamy w Strykowie.
Do redakcji „Tygodnia Trybunalskiego” trafił list zaniepokojonego piotrkowianina, który zgłasza problem braku dostępu do jednego z piotrkowskich urzędów.