Piotrkowska Mediateka została doceniona przez Radę Konsultacyjną konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019 organizowanego przez Portal Samorządowy. Zgłoszenia do rywalizacji nadsyłano od grudnia ubiegłego roku, a po ich skompletowaniu Rada wybrała najlepsze z nich.
Istnieje prawna ścieżka umożliwiająca samorządom wypłatę wynagrodzeń za czas strajku. Postanowienie o wypłacie tych środków należy zawrzeć w porozumieniu postrajkowym między dyrektorami szkół i przedszkoli a związkami zawodowymi. To opinia dr. hab. Dawida Sześciło, który dla Fundacji im. Stefana Batorego przygotował ekspertyzę na ten temat.
Julia Wiktorowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie została laureatką 43. Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki. Uczennica dotarła do ostatniego etapu, który w czwartek został rozstrzygnięty w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Trzynaste pensje dla pracowników oświaty w Piotrkowie Trybunalskim pochłoną w tym roku prawie 6,5 mln zł. Ponad 5 mln zł dostaną sami nauczyciele. Z kolei pracownicy magistratu dostaną 1 mln 270 tysięcy.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Dwóch 22-latków zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w środę około godziny 19.30 w Wąglinie w gminie Gomunice.
Kolejna Nagonka, czyli cykl biegów leśnych odbędzie się już w maju. Biegacze i chodziarze, którzy w tym roku wystartują po raz pierwszy, tradycyjnie rozpoczną i zakończą wyścig na terenie Osady Leśnej w Kole.
Podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu, które odbyły się w miniony weekend, twórcy stoiska „Piotrków Trybunalski - 800 lat w centrum Polski” otrzymali nagrodę za najlepszą prezentację miasta. O jej przyznaniu zdecydowali uczestnicy targów i odwiedzający, którzy wyrazili swoją opinię podczas głosowania.
Taki apel wystosował Jerzy Szczukocki, współwłaściciel jednej z piotrkowskich firm odbierających odpady. W ciągu 2 lat zginęło (albo zostało spalonych) około 150 pojemników na śmieci, a w ostatnich miesiącach z terenu miasta zniknęło ich aż 11. Najczęściej giną brązowe pojemniki na odpady biodegradowalne. Problem pojawia się głównie na terenie Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Baranovski, wokalista i multiinstrumentalista związany z naszym regionem, powalczy o Fryderyka.