Na terenie Opactwa Cystersów w Sulejowie odbędzie się w czwartek, 21 czerwca Inscenizacja zjazdu możnowładztwa ziem polskich w Sulejowie w 700-lecie Zjazdu Sulejowskiego - Odrodzona Korona 1918 – 2018.
Sprzęt ratowniczy za ponad 90 tys. zł trafi do jednostek OSP z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Gmina aplikowała o środki w ramach programu przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Kids zaprasza rodziców wraz z dziećmi
na Piknik Rodzinny organizowany 16 czerwca w godz. 10.00 – 14.00 przy ul. Słonecznej 1 w Piotrkowie Trybunalskim.
Dla wielu osiągnięcie niezależności finansowej i przejście na wcześniejszą emeryturę wydaje się mrzonką. Piękną, ale niemożliwą do osiągnięcia. Tymczasem istnieją przykłady osób, które dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie finansowej osiągnęły niezależność jeszcze przed 40. Dziś podpowiemy, jak można zbliżyć się do tego celu.
Ponad 700 podpisów zebrano pod petycją sprzeciwiającą się utworzeniu "Instytutu hodowlano-ddaktycznego" we wsi Baby. W niedzielę w OSP w Moszczenicy odbyło się już drugie spotkanie protestacyjne z mieszkańcami gminy.
W piątek, 8 czerwca w godzinach 15.00 - 17.00 Prywatne Przedszkole Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie organizuje zbiórkę krwi.
Kondycja finansów Piotrkowa Trybunalskiego jest niezła. Miasto w sposób rozsądny wydaje pieniądze z budżetu, a dług trzyma w ryzach. Wszystko to wynika z ratingu, czyli oceny stanu finansów miasta, którą na zamówienie magistratu przeprowadziła agencja INC Rating.
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski chce iść z marszałkiem województwa łódzkiego do sądu. W ten sposób zamierza wywalczyć dofinansowanie na rewitalizację centrum miasta, którego pierwotnie nie przyznano. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego argumentowali wówczas, że projekt Sulejowa był po prostu gorszy od innych.
Pierwsze gry karciane pojawiły się w Chinach w X wieku. W Europie popularność zdobyły dopiero w XIV-XV wieku. Do dziś gry karciane są jedną z popularniejszych rozrywek towarzyskich. W zależności od rodzaju rozgrywki wyróżnia się gry oparte na zdobywaniu lub pozbywaniu się kart, tworzeniu określonych układów, porównywaniu kart i braniu lewa. Początkowo karty były ręcznie malowane i bardzo kosztowne, upowszechniły się dopiero po wynalezieniu druku.
A kupią je dzięki dofinansowaniu, jakie uzyskały z funduszy wojewódzkich. To kolejne sołectwa, które dzięki temu będą mogły lepiej wyposażyć swoje domy ludowe.