Piotrków, jako jedno z pierwszych miast w Polsce opracował własny, autorski program usuwania wyrobów zawierających azbest już w 2005 r. - Może trochę się pośpieszyliśmy, bo czas na usuwanie azbestu jest do 2032 roku, a my do końca 2007 już pozbyliśmy się ponad 35,6 proc. eternitowych dachów, ale stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać- mówi Robert Kowalski z referatu ochrony środowiska piotrkowskiego magistratu. - Teraz pieniądze są, a nie wiadomo, co będzie później.
Podczas drugiej tury wyborów uzupełniających na wójta gminy Aleksandrów zwyciężył Dionizy Głowacki, który zebrał niemal dwieście głosów więcej od swojego rywala Grzegorza Gurala. Dionizy Głowacki, który w przeszłości pełnił już funkcję wójta w gminie Aleksandrów, zgromadził 1373 głosy. Grzegorz Gural-1181 głosów.
Rozprza i przyległe miejscowości otrzymają wkrótce nową oczyszczalnię ścieków. Stara i niewydolna, bo prawie 40-letnia oczyszczalnia ścieków już wkrótce zostanie zastąpiona nowoczesną.
Będzie druga tura wyborów na wójta w gminie Aleksandrów w powiecie piotrkowskim. W decydującej rozgrywce zmierzą się za dwa tygodnie: Janusz Grzegorz Gural oraz Dionizy Głowacki.
Bez pozwolenia na budowę i bez zezwolenia konserwatora zabytków. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie sala gimnastyczna w Straszowie to samowola budowlana.
Społeczność gminy Ręczno dba o historię i jej namacalne znaki na terenie miejscowości swojej gminy. Znajduje się tam m.in. stary cmentarz z mogiłami poległych patriotów walczących niegdyś o wolną i niepodległą Polskę podczas powstania styczniowego, a także I i II wojny światowej.
W najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory w gminie Aleksandrów w powiecie piotrkowskim.
Na tę inwestycję gmina Wolbórz potrzebowała zaledwie kilkunastu miesięcy. Przy Szkole Podstawowej w Goleszach wybudowano salę gimnastyczną. Za kilka dni zostanie uroczyście oddana do użytku. Kolejnym celem władz gminy jest wielofunkcyjne boisko i basen.
Gmina Aleksandrów w powiecie piotrkowskim pozyskała pieniądze na budowę drogi, na którą z niecierpliwością oczekują mieszkańcy miejscowości Brzezie i Wacławów.
Zaoszczędzone pieniądze na łagodnej zimie wydano na poprawę nawierzchni drogi wojewódzkiej z Moszczenicy do Bab. Jak przyznaje wójt Moszczenicy Bogusław Lech była to inicjatywa Zarządu Dróg Wojewódzkich, ale samorząd gminy wielokrotnie sugerował poprawę nawierzchni tej drogi.