Piotrków najbardziej zakorkowany jest o godz. 7.50, kiedy rodzice odwożą swoje pociechy do szkół. Na komunikacyjny impas radę ma Przemysław Winiarski. Entuzjazm radnego zgasiła jednak urzędnicza spychologia.
- Dlaczego musiałam zapłacić gminie za usługę, której dla mnie nie wykonała – pyta mieszkanka ul. Źródlanej w Piotrkowie, która zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o interwencję.
- Miałem kolejny sygnał w sprawie śmieci - mieszkaniec bloku poszedł do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, chciał uiścić opłatę za odbiór śmieci. Ta opłata została przyjęta, ale - jak został poinformowany - nie będzie zaksięgowana. Co to oznacza? - pytał Jan Dziemdziora podczas jednej z ostatnich komisji problemowych Rady Miasta.
Radny Marek Konieczko wesprze proprezydencki klub "Razem dla Piotrkowa" - poinformował na środowej Sesji Rady Miasta jej przewodniczący, Marian Błaszczyński.
Dziewięciu nauczycieli piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych z początkiem roku szkolnego straciło pracę.
Czy TV Piotrków jest rzetelna? O to zapytaliśmy przedstawiciela koalicji i opozycji.
Kilka dni temu na jednym z piotrkowskich skwerów spotkała się grupa ludzi. Pili alkohol, zachowywali się coraz bardziej agresywnie, zaczepiali przechodniów. Dlaczego nikt nie zareagował? Dlaczego nikt nie zadzwonił na policję? Może wtedy nie doszłoby do gwałtu na jednej z uczestniczek libacji.
Trzy piotrkowskie spółdzielnie mieszkaniowe – “Karusia”, “Barbórka” i Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa nadal nie przyjmują opłat za śmieci od swoich mieszkańców, twierdząc, że to obowiązek miasta.
Dziś przed magistratem, w przerwie pomiędzy obradami sesji Rady Miasta, kilkadziesiąt osób agitowało przeciwko referendum, które ma się odbyć w Piotrkowie 15 września.
Obrady piotrkowskiej Rady Miasta rozpoczęły się od mocnego akcentu. Na sali pojawiła się grupa osób w maskach z twarzami prezydenta Chojniaka i dyrektora OSIR-u Leszka Heinzla.