Artykuły do tagu: MOPR

Pięć osób poszkodowanych w pożarze kamienicy przy ul. Wojska Polskiego otrzymało pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Każdy dostał po 500 zł.
Trzy rodziny, ewakuowane tydzień temu z palącej się kamienicy, tymczasowe schronienie znalazły w hotelu Piocel, a samotna piotrkowianka w domu swoich dzieci. Na koszt miasta otrzymują także obiady w Domu Pomocy Społecznej, a jednej osobie gmina zakupiła również lekarstwa.
Weszła w życie ustawa przywracająca Fundusz Alimentacyjny. W Piotrkowie wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.
Ponad tysiąc osób najuboższych z Piotrkowa skorzystało w ostatnich dniach z pomocy charytatywnej, którą zorganizowała Fundacja DIVINE MERCY, przy współpracy z CARITAS POLSKA oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Fundacja działająca przy Domu Zakonnym oo. Jezuitów w Piotrkowie wygrała konkurs zorganizowany przez piotrkowski Urząd Miasta na pomoc najuboższym. Do końca roku to ona będzie wydawać potrzebującym żywność. Żółty ser, płatki kukurydziane, mąka. Te produkty dla niektórych są ratunkiem przed głodem.
Ruszył
Ponad 10 ton żywności ma do rozdania piotrkowska fundacja Divine Mercy współpracująca z łódzkim Caritasem. Akcja właśnie ruszyła. Mąka, mleko, sery, płatki kukurydziane, dżem - to pierwsze produkty jakie otrzymują wskazane przez MOPR osoby. Z tej formy pomocy można skorzystać raz w miesiącu. Fundacja mieści się przy ul. Pijarskiej 4 w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat