1 listopada to czas, kiedy spotykamy się w gronie najbliższych, by wspólnie wspominać, tych którzy już odeszli. W czwartek na piotrkowskim cmentarzu były tłumy, każdy przy grobach swoich bliskich zapalał znicze, modlił się i zostawiał kwiaty.
W Moszczenicy zorganizowano już siódmą kwestę na rzecz odnowy cmentarza. Przy trzech bramach przez cały dzień stali wolontariusze ze specjalnie oznaczonymi puszkami. Każda osoba posiadała również specjalny identyfikator.
Kwesta organizowana jest po raz siódmy. Wolontariusze pojawią się 1 listopada przy bramach cmentarza w Moszczenicy. Każdy z nich będzie miał puszkę oznaczoną logo organizatora oraz specjalny identyfikator.
Od poniedziałku (29.10) zmieni się organizacja ruchu przy piotrkowskich cmentarzach. Kierowcy, bądźcie ostrożni!
Od środy (31 października) do soboty (3 listopada) przy bramach piotrkowskich cmentarzy trwać będzie kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na ratowanie zabytkowych nagrobków.
Plastikowe przedmioty jednorazowego użytku, takie jak talerzyki, słomki, patyki do balonów, patyczki do uszu, zostaną zakazane zgodnie z planami przyjętymi przez Parlament Europejski w Strasburgu.
Produkty te, stanowiące 70% odpadów w morzu, zostaną usunięte z rynku UE od 2021 roku, zgodnie z projektem przepisów przyjętym przez eurodeputowanych w środę.
Rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Partyzantów na wysokości piotrkowskiego cmentarza. Zakres prac obejmuje odcinek od ul. Lelewela do ul. Cmentarnej.
W dzisiejszych czasach dużych wydatków i nie zawsze wystarczających dochodów wielu z nas decyduje się na wzięcie kredytu. Rosnące potrzeby prowadzą do coraz częstszego korzystania z ofert banków czy pożyczek na dowód, a od tego już tylko krok do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Przedsiębiorstwa w obliczu kryzysu ogłaszają upadłość. Z podobnego rozwiązania mogą skorzystać osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W ich przypadku można starać się o redukcję lub nawet umorzenie zobowiązań oraz zaprzestanie naliczania odsetek w ramach upadłości konsumenckiej.
Najpierw na piotrkowskiej scenie, która znajdowała się na Placu Kościuszki, wystąpili lokalni artyści, m.in. reprezentanci Miejskiego Ośrodka Kultury. Później piotrkowską publiczność rozgrzał Wojtek Baranowski, po nim na scenę wkroczył Kamil Bendarek, a na koniec odbył się widowiskowy pokaz multimedialny z wykorzystaniem laserów, ekranów wodnych, ledowych fontann płonących żywym ogniem, a to wszystko przy dźwiękach muzyki w wykonaniu skrzypaczki Katarzyny Szubert.
Piknik historyczny to kolejny element obchodów 550. rocznicy Parlamentaryzmu RP, które w piątek rozpoczęły się w Piotrkowie Trybunalskim. Na płycie Rynku Trybunalskiego swoje umiejętności prezentowali przedstawiciele kilku grup rekonstrukcyjnych. Każdy mógł spróbować na przykład postrzelać z łuku.