Na ten dzień czekali nie tylko uczniowie: dziś zakończenie roku szkolnego. Jednak lekcje z prawdziwego zdarzenia odbywały się do połowy czerwca. Tak jest od lat. Czy zatem rok szkolny nie powinien kończyć się wcześniej?
Odpowiednia dieta, która wydaje się w zasadzie dobrze skomponowana i zdrowa nie zawsze wystarcza, by zapewnić psu wszystkie niezbędne witaminy i minerały. W zależności od zmieniającej się pory roku czy wieku czworonoga, przydadzą się różne suplementy diety.
Skwer u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Cmentarnej w Piotrkowie Trybunalskim będzie nosił imię Stanisława Srzednickiego. Z takim wnioskiem do Rady Miasta wystąpili Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz Komisja do przygotowania wniosku o wpisanie na listę Pomników Historii.
Mł. bryg. Wojciech Pawlikowski ponownie pełni obowiązki komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. Taką decyzję podjął komendant wojewódzki PSP w Łodzi.
W ciągu prawie sześciu lat piotrkowską Komendą Policji kierowało aż pięciu komendantów, ten ostatni podinspektor Krzysztof Mikułowski był pełniącym obowiązki komendanta KMP w Piotrkowie Trybunalskim od stycznia tego roku, we wtorek został powołany na stanowisko komendanta miejskiego.
Na czas świąt wielkanocnych zmieniła się organizacja ruchu w okolicy piotrkowskich cmentarzy.
Widowisko historyczne ze znanymi aktorami, pokaz laserowy z udziałem dwóch żywiołów – ognia i wody, do tego koncert Kamila Bednarka, a w tle muzyka symfoniczna. Jak Wam się podoba taki zestaw?
Sprzedawcy w wielu piotrkowskich sklepach nie pozwalają fotografować produktów, ich cen, a także skanować kodów kreskowych. Czy mają do tego prawo?
"Odpowiedni obieg dokumentów jest niezwykle istotnym czynnikiem w każdej firmie. Elektroniczny obieg dokumentów pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów, przyspieszenia procesów w całej firmie jak również daje znacznie większe bezpieczeństwo."
Najpierw telefoniczne zaproszenie na pokaz, później prezentacja towaru i nagle decydujemy się na zakup zestawu garnków, znakomitej wełnianej pościeli, kosmetyków, a nawet usług medycznych. Opamiętanie przychodzi później, gdy zdajemy sobie sprawę, że kupujemy coś zupełnie niepotrzebnego za kosmiczne pieniądze. O tym, co powoduje, że dajemy się nabrać na takie oferty, rozmawiamy z Bartłomiejem Krasińskim, miejskim rzecznikiem konsumentów i psychologiem Michałem Szulcem.