Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy "Bliżej… Coraz dalej", której autorami są: Stanisław Baj, Jolanta Betnerowicz, Andrzej Białkowski, Jacek Bukowski, Jan Dubrowin, Mikołaj Filipiak, Małgorzata Gletkier, Józef Jakubczyk, Marek Kowalski, Andrzej Krzysztofik, Maria Książczak, Franciszek Kubiak, Piotr Makowski, Bogusław Misztela, Józef Panfil, Henryk Trojan, Feliks Zbigniew Turski.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.
Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych - powiedział w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w festiwalu rodzinnym „Piękny Dzień Mamy”. W tym roku będzie miał on formę internetową.
Jedni tworzą w domu, drudzy nadal występują, choć w jedynie dozwolonej formie, czyli online. A jeszcze inni zmienili branżę. Przynajmniej na czas epidemii. Tak właśnie postąpił pochodzący z Piotrkowa artysta, który został kurierem.
Odwołać czy przesunąć wydarzenia kulturalne? Ograniczyć działalność czy zamknąć instytucję? Jak prowadzić codzienną działalność domu kultury podczas pandemii koronawirusa? Przed takimi dylematami stanęły wszystkie instytucje kultury w Polsce i na świecie.
Na początku XXI wieku samochody typu SUV nieśmiało wkroczyły na rynki światowe, by po kilkunastu latach niemal całkowicie je zdominować. SUVy to już coraz rzadziej samochody do jazdy po bezdrożach i górskich terenach, ale pełnoprawne miejskie auta.
W związku z epidemią koronawirusa wiele branż boryka się z poważnymi trudnościami w funkcjonowaniu, a niektóre zostały całkowicie sparaliżowane. Stało się tak z instytucjami kultury w całym kraju, które zostały zmuszone do odwołania spektakli, koncertów, czy warsztatów oraz innych wydarzeń co uniemożliwiło im działanie w dotychczasowej formule. Sytuacja ta zmusza do szukania innowacyjnych rozwiązań. Dobrym przykładem takiego działania jest projekt "Kultura ma głos", powstający w radomszczańskim Miejskim Domu Kultury.
„Uśmiech dnia” to najnowszy tomik poezji Jolanty Łopusiewicz, który zaprezentowała podczas wieczoru autorskiego w minioną sobotę, 15 lutego w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
Pomysł pojawił się w 2015 roku, pięć lat później udało się zakończyć budowę. W sobotę, 15 lutego oficjalnie otwarto Gminne Centrum Kultury w Grabicy. Obiekt jest bardzo pojemny i doskonale wyposażony, mieszkańcy, zarówno ci starsi, jak i ci młodsi mają wreszcie miejsce, w którym będą mogli obcować z kulturą.