Musimy utrzymać dystans społeczny na ulicach; będą ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, miejsc rekreacji - poinformował premier Mateusz Morawiecki po wtorkowym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Troje mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, mimo że obowiązuje całkowity zakaz gromadzenia, spotkało się na zakrapianej alkoholem imprezie. Wcześniej trio odwiedziło bankomat i sklep monopolowy. Impreza zakończyła się awanturą i interwencją policji. Dwie osoby za złamanie zakazu ukarano mandatami po 500 zł. Trzecia z osób została pouczona, bo jako jedyna zrozumiała swój błąd.
Do 7 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w powiecie piotrkowskim. We wtorek zanotowano bowiem dwa kolejne przypadki zakażenia COVID 19.
Epidemia koronawirusa zagraża przede wszystkim naszemu życiu i zdrowiu fizycznemu, ale sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy tworzy również problemy natury psychologicznej. O trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi rozmawialiśmy z Małgorzatą Ciołkowską i Piotrem Borowskim, psychologami, a także praktykującymi psychoterapeutami z łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
W województwie łódzkim jest 12 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są osoby z powiatów opoczyńskiego, radomszczańskiego i bełchatowskiego.
W poniedziałek (30.03) przedstawiciele "Widzialnej Ręki - Piotrków Trybunalski" i lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali pomoc dla Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.
Dwa zarządzenia dotyczące wsparcia przedsiębiorców w Piotrkowie podpisał w piątek 27 marca prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
Z początkiem maja, a nie jak pierwotnie planowano 1 kwietnia, rozpocznie się kolejny sezon piotrkowskiego roweru miejskiego.
Od kilku tygodni zmagamy się z wirusem COVID-19, znanym również jako koronawirus. Dostajemy wiele instrukcji co robić, aby zapobiec zarażeniu się. W telewizji oglądamy wiadomości. Zarażonych jest coraz to więcej. Dlaczego tak się dzieje?
Przejście na pracę zdalną, zamknięcie szkół i uczelni oraz domowa kwarantanna powodują wzrost ruchu w internecie i wydłużenie nawet o kilkadziesiąt procent rozmów telefonicznych - to m.in. skutki pandemii, na które wskazuje Polski Instytut Ekonomiczny.