Artykuły do tagu: Kameralnej

Za nami kolejny koncert z cyklu LIII Dni Muzyki Kameralnej, w minioną niedzielę na scenie w piotrkowskim Muzeum wystąpił zespół Impressja.
Koncert
Pierwszy koncert w ramach LIII edycji Dni Muzyki Kameralnej odbył się w piotrkowskim Zamku Królewskim. Daniel Mieczkowski i Rafał Mokrzycki zabrali publiczność w świat dźwięków fletu poprzecznego i fortepianu w koncercie zatytułowanym "Barwy Fletu".
Zainaugurowano Dni Muzyki Kameralnej
Już po raz pięćdziesiąty drugi w Piotrkowie odbywają się Dni Muzyki Kameralnej. Koncerty muzyki klasycznej tradycyjnie odbywają się w salach piotrkowskiego Zamku Królewskiego.
Startuje kolejna edycja Dni Muzyki Kameralnej
Muzeum w Piotrkowie organizuje już 52. edycję cyklu koncertów w ramach Dni Muzyki Kameralnej. Na to wydarzenie składają się cztery programy. Pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę (07.05) o godz. 16:30 w salach piotrkowskiego Muzeum przy placu Zamkowym 4.
Zainaugurowano Dni Muzyki Kameralnej
Po "covidowej" przerwie do piotrkowskiego Muzeum wróciły Dni Muzyki Kameralnej. W niedzielę zainaugurowano pięćdziesiątą pierwszą odsłonę imprezy cyklicznie organizowanej przez placówkę.
13.05.2019 09:49
Dni Muzyki Kameralnej
W niedzielę odbył się ostatni koncert w ramach jubileuszowej, 50 edycji Dni Muzyki Kameralnej. Zwieńczył je recital gitarowo-fortepianowy pt.: „Muzyczne echa Hiszpanii i Włoch na 88 klawiszy i 6 strun” w wykonaniu Lapo Vannucci i Luca Torrigiani. Ta najstarsza, cykliczna impreza muzyczna w regionie, zakładała nie tylko popularyzację muzyki, ale także służyć miała promowaniu młodych muzyków.
Zainaugurowali Dni Muzyki Kameralnej
Dni Muzyki Kameralnej w Piotrkowie rozpoczęte. Cykl wiosennych koncertów zaczął się od występu Natalii Pasiecznik (fortepian) i Olgi Pasiecznik (sopran). Utytułowany duet wykonał utwory pieśni kurpiowskie Karola Szymanowskiego, utwory Mauricea Ravela, a także ludowe pieśni ukraińskie Mykoły Łysenko oraz pieśni zakarpackie Dezyderego Zadory.
Koncert inaugurujący tegoroczną edycję Dni Muzyki Kameralnej
Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną edycję Dni Muzyki Kameralnej. Przed publicznością wystąpią Natalia i Olga Pasiecznik. Początek wydarzenia godzina 17.00, wstęp wolny.
Pierwszy koncert z cyklu XLIX Dni Muzyki Kameralnej już za nami
Koncert zespołu Kapela Polonica zainaugurował XLIX Dni Muzyki Kameralnej. Dla piotrkowskiej publiczności, która 11 marca zebrała się w sali koncertowej Muzeum w Piotrkowie wystąpili Barbara Rogala (sopran), Emilia Kinecka (flet podłużny), Ewa Rzetecka-Niewiadomska (klawesyn) oraz Piotr Młynarczyk (viola da gamba).
XLVI Dni Muzyki Kameralnej w Piotrkowie
Już w sobotę 11 kwietnia w piotrkowskim Muzeum w ramach XLVI Dni Muzyki Kameralnej rozpoczną się cotygodniowe koncerty.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat