Ostatni sparing polonistów przed wznowieniem rozgrywek w IV lidze łódzkiej, kibice tej drużyny mogli obejrzeć na własnym stadionie i ocenić w jakiej formie znajduje się piotrkowski zespół. Podopieczni trenera Roberta Grzesiuka pokonali w sobotę KS Paradyż 4:1 (2:1). Bramki dla naszej drużyny strzelili Mateusz Jakubiak (2), Krystian Wojtczak oraz Patryk Kwaśniczko.
Zespół z Jarosławia to jedyna drużyna, którą w obecnym sezonie Piotrcovia pokonała trzy razy. To trzecie zwycięstwo nasze szczypiornistki odniosły w sobotę we własnej hali. Rywalki do końca walczyły o korzystny rezultat i jeszcze dwadzieścia sekund przed ostatnim gwizdkiem, piotrkowianki prowadziły tylko jedną bramką. Ostatecznie po przerwie, o którą poprosił trener Krzysztof Przybylski, zdołały rzucić jeszcze jedną bramkę i wygrały ten mecz 26:24 (12:11).
Uczestnicy rywalizowali w sali gimnastycznej w Dąbrowie nad Czarną. Pierwszy turniej odbył się 21 lutego, natomiast dwa dni później w tym samym miejscu zorganizowano kolejny turniej, ale tym razem o puchar wójta gminy Aleksandrów.
Przed wznowieniem IV-ligowych rozgrywek trener piotrkowskiej Polonii Robert Grzesiuk podjął dwie kolejne decyzje personalne, do drużyny dołączył piotrkowianin Damian Pastuszka, natomiast Krystian Wojtczak po półrocznym wypożyczeniu przeszedł do piotrkowskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego.
Zanim jednak do nich doszło i Piotrcovia zainkasowała dwa kolejne punkty, zarówno nasz zespół, jak i Młyny Stoisław Koszalin próbowały zakończyć ten mecz w regulaminowym czasie gry, bliżej zrealizowania tego celu była Piotrcovia, która jeszcze dziesięć minut przed końcem spotkania prowadziła 27:23, ale w ostatnim fragmencie meczu bramkę rzuciła tylko Lucyna Sobecka i gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 28:28 (12:15).
Zmarł Cezary Turowicz, były koszykarz i trener Piotrcovii. Miał 58 lat.
Kino Piksel działające w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia ma swoją radę programową, jej członkowie działają społecznie.
Pracownicy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na promocję książki dr. Tomasza Andrzeja Nowaka "Nekrologi piotrkowskiego Tygodnia 1873-1906". Wydawnictwo zainteresuje nie tylko miłośników przeszłości trybunalskiego grodu. Może okazać się też pomocna osobom z terenów dawnej guberni piotrkowskiej. Nekrologi pozostają wciąż źródłem informacji w badaniach genealogicznych i biografistyce zarówno dla zawodowych badaczy historii, jak też regionalistów, przewodników turystycznych i miłośników przeszłości.
Kilkanaście lat temu zniknął „Złoty Róg”, teraz zniknęła księgarnia „Na Rogu”, miejsce, gdzie piotrkowianie od co najmniej kilkudziesięciu lat kupowali książki. Nasze miasto traci swoje symbole, a centrum od lat wymiera.
Po ubiegłotygodniowym nokaucie w Lubinie (35:16), można było się obawiać, że sobotni pojedynek z liderem PGNiG Superligi Piotrcovia przegra jeszcze wyżej, ostatecznie MKS Perła Lublin wygrał w Hali Relax 30:19 (14:10). Przegrał też Piotrkowianin, który nie zdołał pokonać mieleckiej Stali, choć nasz zespół prowadził już czterema bramkami.