Prawie 4 miliony złotych dofinansowania z funduszy unijnych otrzyma miasto Piotrków na remont ronda Sulejowskiego. Teoretycznie z wielkimi projektami za kilkaset milionów złotych nie mieliśmy zbyt dużych szans, jednak dobrze przygotowany wniosek z Piotrkowa pozwolił na to, by zgarnąć całkiem pokaźny kawałek z unijnego tortu.
Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych już wkrótce zostaną zastąpione przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Co to oznacza dla rolników? Na ten temat dyskutowano w środę w Wolborzu.
Do zderzenia czterech samochód osobowych doszło w czwartek w Al. Armii Krajowej w Piotrkowie.
Od sobotniego poranka na Rondzie Sulejowskim obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.
W Piotrkowie wciąż trwają zdjęcia do filmu „Listy do M. Czas niespodzianek”. Prace filmowców skupiły się dziś, we wtorek 28 lutego, na peronach dworca kolejowego. Na planie do Tomasza Karolaka dołączył Andrzej Grabowski. Aktor wciela się w ojca głównego bohatera, czyli Melchiora granego przez Karolaka.
Przebudowa ronda Sulejowskiego rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. 8 lutego prace zostały wstrzymane. Powód to warunki atmosferyczne.
W tym roku przypada 90 rocznica nadania głównej ulicy w Piotrkowie imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji przypominamy wydarzenie, które zainspirowało piotrkowskie władze do uczczenia w ten sposób jednego z trójcy narodowych wieszczów polskich. To było wielkie państwowe widowisko. W Piotrkowie specjalny pociąg wiozący trumnę ze zwłokami Juliusza Słowackiego na Wawel zatrzymał się na osiem minut. Witały go tłumy wiwatujących piotrkowian, wojsko, przedstawiciele lokalnych władz i pobliskiej Łodzi.
W czwartkowy poranek doszło do zderzenia na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Al. Armii Krajowej.
W miejscu dawnej stacji benzynowej przy rondzie Sulejowskim w Piotrkowie pojawi się waga do kontroli busów i samochodów ciężarowych. Będzie to sporym udogodnieniem dla Inspekcji Transportu Drogowego.
Osiedle TBS przy ulicy Sulejowskiej zostało niedawno ogrodzone. Zamontowano tam elektroniczne bramy wjazdowe na pilota i furtki zamykane na klucz. Wydaje się, że to rozwiązuje problem mieszkańców z podejrzanymi osobami, stale rezydującymi pod jednym ze sklepów monopolowych (ich droga sklepu wiodła właśnie przez osiedle). Kłopot teoretycznie został rozwiązany, jednak uwagi nadal ma jeden z czytelników.