Artykuły do tagu: Informacja

ZUS: możesz już sprawdzić stan konta ubezpieczonego na PUE ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył coroczną akcję udostępniania klientom informacji o stanie ich kont i prognozowanych emeryturach. Zakład wygenerował ponad 23,9 mln IOSKU za 2023 r. Informacje te są prezentowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
„Stop manipulacji!” - PGE startuje z kampanią informacyjną dotyczącą cen energii
PGE Polska Grupa Energetyczna startuje z kampanią informacyjną pt. „Stop manipulacji!”, której celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat kształtowania cen energii. Jest to reakcja na działania dezinformacyjne kwestionujące realnie niskie koszty energii elektrycznej w Polsce. Obecnie Polacy korzystają z jednych z najniższych cen prądu w Europie. Przed wysokimi cenami prądu najsilniej chronione są polskie gospodarstwa domowe, które dzięki wprowadzeniu rządowej Tarczy Solidarnościowej, płacą rachunki za energię na poziomie z ubiegłego roku.
"Nie karm ptaków pieczywem. To dla nich szkodliwe" - tabliczki o takiej treści pojawiły się w parku ks. J. Poniatowskiego. Ustawiali je miejscy urzędnicy, aby pomóc mieszkańcom, którzy chcą dokarmiać ptaki
Kongres Impact’22: agencje informacyjne są na pierwszej linii frontu w walce z fake newsami
Pandemia, a następnie wojna w Ukrainie, wywołały prawdziwą falę dezinformacji w mediach i kanałach społecznościowych – przyznali zgodnie uczestnicy panelu eksperckiego podczas kongresu Impact’22 w Poznaniu. Jak zauważył Łukasz Świerżewski, członek zarządu Polskiej Agencji Prasowej, skuteczna walka z dezinformacją stanowi szczególne wyzwanie dla dziennikarzy, którzy muszą publikować informacje nie tylko rzetelnie, ale też jak najszybciej.
Pierwsze urodziny #FakeHuntera Polskiej Agencji Prasowej
Dziś mija rok od powstania serwisu #FakeHunter, którego zespół podjął się trudnej walki z falą dezinformacji zalewającą przede wszystkim media społecznościowe. W ciągu tego czasu serwisowi udało się zweryfikować ponad 1150 informacji, w tym zdemaskować ok. 900 fake newsów, głównie dotyczących koronawirusa i szczepień. Projekt został uruchomiony przez PAP wspólnie z GovTech Polska.
W Wolborzu rozwija się system informacji turystycznej
Kolejne trzy tablice turystyczne stanęły w Wolborzu. Znajdują się na nich opisy zabytków, przy których stoją. System informacji turystycznej powstał przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza z Urzędem Miejskim. Dwie tablice ustawione zostały w roku ubiegłym i opisują kolegiatę i Pl. Jagiełły. Teraz pojawiły się kolejne trzy, opisujące Zamek w Wolborzu, kapliczkę Św. Rocha i kościół Św. Anny z cmentarzem parafialnym.
Rusza Telefoniczna Informacja Pacjenta
Od wtorku w całym kraju, we wszystkich Oddziałach Wojewódzkich NFZ, będzie obowiązywał jeden wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.
Po Bożym Ciele skarbówka nie pracuje
Piątek (po Bożym Ciele) będzie dla pracowników Urzędu Skarbowego w Piotrkowie dniem wolnym od pracy.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim od czerwca rozpoczął wysyłkę „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS”. Otrzymają ją ubezpieczeni urodzeni po 31 grudnia 1948 r., posiadający indywidualne konto w ZUS.
Na dworcu nie ma punktu informacyjnego
Dworzec kolejowy w Piotrkowie - odnowiony, przestronny, wygodny, ale... w dworcowej beczce miodu znalazła się także łyżka dziegciu - na wyremontowanym dworcu kolejowym próżno szukać punktu informacyjnego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat