Urząd Marszałkowski zachęca do udziału w zupełnie nowej odsłonie wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza”. Poszukiwane są najlepsza gospodarstwa prowadzące agroturystykę w regionie, aby popularyzować wypoczynek na wsi i zwrócić uwagę turystów na taką formę wypoczynku.
XII Piotrkowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę rusza już jutro. Organizatorami są Piotrkowska Grupa Rowerowa i Centrum Idei Ku Demokracji. Na starcie pojawi się ponad sto osób, co jest najwyższym wynikiem w ciągu całych 12 lat. Celem pielgrzymów jest udział w Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
44 uczestników, 42 km do przejechania, 26 obiektów i miejsc do odwiedzenia, zagadki i zaszyfrowane hasła do odgadnięcia, genialny naukowiec Kuperweiser, podstępny „Mefisto” i zaginiony chrononauta – tak pokrótce można podsumować tegoroczną edycję gry miejskiej „Nocny Kultorower”, którą w sobotę, 13 maja, w godzinach wieczornych rozegrano w Piotrkowie. Jak zgodnie przyznali cykliści, biorący udział w zmaganiach w miejskiej przestrzeni, była to najtrudniejsza odsłona ze wszystkich dotychczasowych tej popularnej, rowerowej zabawy.
Policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie pozbawiali wolności kobiety znajdujące się w krytycznej sytuacji życiowej. Grupa zajmowała się też wprowadzaniem do obrotu narkotyków, przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i przeciwko mieniu. Do policyjnego aresztu trafiło 10 mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat oraz 3 kobiety w wieku 24, 36 i 58 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.
Kowal, Koń i Mucha to bohaterowie spektaklu dla dzieci „Opowieści z imbryka”, którego premiera odbyła się w niedzielę, 19 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Twórcą scenicznej bajki jest „Grupa otwarta”, czyli nowy teatralny projekt, tworzony przez grono znanych piotrkowskich artystów. Premierowe przedstawienie obejrzało kilkuset najmłodszych piotrkowian.
Kolejny rok w Piotrkowie Trybunalskim nie zostanie zorganizowany miejski Sylwester. Musimy zadowolić się fajerwerkami z wieży ciśnień.
Tej jednej nocy odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. W Sylwestra na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie informuje, że 31 grudnia kryta pływalnia przy Belzackiej będzie czynna w godzinach 6.30 – 14.30 (ostatnie wejście o 12.30).
13 grudnia 1981 roku władze wprowadziły – jak się później okazały nielegalnie – stan wojenny. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, której przejawami były m.in. brak zaopatrzenia w sklepach (także żywności) i reglamentacja (od kwietnia do października 1981 ponownie objęto systemem tzw. kartek żywnościowych wiele istotnych towarów np. mięso, masło, tłuszcze, mąka, ryż, mleko dla niemowląt itd.), oraz zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego w kraju wobec zbliżającej się zimy.
1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS jako wyraz troski związany ze światową pandemią. Tego dnia wspomina się ofiary AIDS i solidaryzuje z osobami żyjącymi z wirusem HIV i chorymi na AIDS. Symbolem solidarności jest czerwona wstążeczka.