Tym razem fani kinowych atrakcji mają spory wybór jeśli chodzi o premiery w piotrkowskim Kinie HELIOS. Czy wybiorą komedię akcji "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje", dramat biograficzny "Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie", a może animację "Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła"? Oczywiście w grę wchodzi także pojawienie się na wszystkich trzech premierach.
W tym tygodniu miłośnicy oglądania filmów na dużym ekranie, będą mieli w czym wybierać jeśli chodzi o premiery w piotrkowskim Kinie HELIOS. Będzie można roześmiać się do łez przy komedii "Teściowie", przestraszyć nie na żarty, podczas seansu horroru "Wcielenie", a w napięciu przytrzyma widzów dramat "Small World".
BARANOVSKI debiutuje w nowej roli – na kinowym ekranie. Wystąpił w komedii „Teściowie" w reżyserii Kuby Michalczuka. Na planie spotkał się z największymi gwiazdami polskiego kina: Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Izabelą Kuną i Adamem Woronowiczem. To szalona opowieść o weselu po odwołanym ślubie – gdy wszystkim puszczają hamulce, zespół gra w najlepsze... Film można już oglądać na pokazach przedpremierowych w kinach w całej Polsce.
Kilka premier zaplanowano na piątek w piotrkowskim kinie HELIOS. Będzie można zobaczyć m.in. polską komedię „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej. W rolach głównych Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska i Katarzyna Kwiatkowska.
Piotrkowskie kino Helios opublikowało repertuar na nadchodzący tydzień (9-15 lipca). Miłośników "dziesiątej muzy" czeka m. in. premiera, osadzonej w marvelowskim uniwersum "Czarnej Wdowy". Spore uznanie krytyków zyskały też takie pozycje jak: "Nikt" w reżyserii Ily Naishullera oraz "Bodyguard i żona zawodowca"Patricka Hughesa.
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.
„Obóz na Przemysłowej - poznaj nasz strach” to film przygotowany przez łódzki oddział IPN. Przedstawia historię niemieckiego obozu dla Polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi. W tym roku mija 78 lat od powstania tego miejsca, do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci! O filmie zrobiło się głośno w całym kraju po tym jak Facebook go zablokował, uznając jego treść za polityczną.
Popularne filmy animowane dla dzieci nie uczą empatii. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Bath i Uniwersytetu w Calgary, którzy przeanalizowali 16 popularnych bajek dla dzieci. Jak skrupulatnie wyliczyli, w trakcie godzinnego seansu dziecko widzi aż dziewięć sytuacji, gdy postaci z kreskówki odczuwają fizyczny ból. I, jak podkreślają autorzy badania, nikt tym cierpiącym postaciom nie współczuje.
Kolędy i pastorałki - to tematyka dwóch kolejnych odcinków realizowanych w ramach cyklu "Boże Narodzenie z Miejskim Domem Kultury". Ich bohaterką jest Kamilla Biniek-Kaczorowska, instruktor MDK w Opocznie, prowadząca zespoły śpiewacze działające pod patronatem opoczyńskiej instytucji kultury.
W sobotę (12.09) w auli Mediateki 800-lecia odbędzie się projekcja filmu „1920 Bitwa Warszawska”. To historia jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata.