Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie pracują nawet po kilkanaście godzin na dobę. Wszystko przez wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem w mieście i w powiecie. A ta w ostatnich dniach zwiększyła się z kilkunastu do kilkudziesięciu w ciągu doby. Osoby zatrudnione w sanepidzie poddane są tytanicznej pracy, która jest już ponad ich siły. Ale pracują dalej.
W związku z tym, że u jednego z pracowników Urzędu Gminy Wola Krzysztoporska stwierdzono COVID-19, kwarantanną objęci zostali wszyscy pracownicy Referatu Budownictwa i Nieruchomości oraz kierownictwo UG.
Czekają nas trudne tygodnie - powiedział w niedzielę główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas o prognozowanym rozwoju epidemii. Wszystko zależy od nas - dodał, podkreślając wagę stosowania się do obostrzeń.
W związku z notowanym rekordowym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz ustanowieniem powiatu bełchatowskiego, wieluńskiego oraz miasta Piotrków Trybunalski „obszarem czerwonym” od 12 października do odwołania z czerwonej strefy, Urząd Skarbowy w Bełchatowie, w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Wieluniu nie będą prowadziły obsługi bezpośredniej klientów.
24 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano w Piotrkowie Trybunalskim, w powiecie piotrkowskim - 19. Z niedzielnego raportu służb wojewody wynika, że mamy 314 nowych zakażeń w Łódzkiem.
W województwie łódzkim jest 411 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - to dane przekazane nam w sobotę przez służby wojewody łódzkiego. 18 nowych zakażeń mamy w Piotrkowie Trybunalskim i aż 26 w powiecie piotrkowskim.
Z powodu zakwalifikowania naszego miasta do strefy czerwonej NFZ zmienia organizację pracy delegatury ŁOW NFZ w Piotrkowie Trybunalskim.
W szpitalu wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie dziennie diagnozuje się obecność SARS-CoV-2 u średnio 5 pacjentów. - Sytuacja bardzo szybko się zmienia, niestety na niekorzyść, ponieważ liczba zakażonych osób w kraju wciąż rośnie - mówi rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Bartłomiej Kaźmierczak. - Również my - szpital wojewódzki - diagnozujemy coraz większą liczbę zakażonych, zarówno pacjentów, jak i pracowników szpitala.
Szkoły nie są głównym źródłem zarażenia koronawirusem; stanowią jedynie ok. 2 proc. wszystkich zakażeń - wskazuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podkreśla, że sytuacja w placówkach oświatowych jest analizowana.
Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.