9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej zaangażowana jest w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie województwa łódzkiego. W ramach tych działań Terytorialsi wspierają służby medyczne, transportują żywność, butle z tlenem i płyny do dezynfekcji. Kolejnym zadaniem, jakie otrzymali jest powołanie Mobilnego Zespołu Szczepiennego.
Pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień, tzw. pacjenci leżący, mogą być szczepieni przeciw COVID-19 także w domu. W kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień, w tym w Piotrkowie – podał NFZ.
W gminie Wola Krzysztoporska od 25 stycznia trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsi – zgodnie z zasadami Narodowego Programu Szczepień – dostęp do szczepionki uzyskali seniorzy.
W sobotnie popołudnie w Rynku Trybunalskim prowadzona była zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy: Legalna aborcja bez kompromisów.
Szczepionką firmy AstraZeneca mogą być szczepione osoby urodzone w roku 1956 i młodsze – poinformował w piątek pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk. Szczepionką mogą być szczepione osoby od 18. do 65. roku życia.
W Polsce drugą dawką zaszczepiono 523 tys. osób. W piątek ruszają szczepienia nauczycieli pracujących stacjonarnie. Zastrzyki chce przyjąć 268 tys. z nich.
Szczepienie przeciw Covid-19 to zdaniem Ministerstwa Zdrowia największa szansa na pokonanie pandemii i powrót do normalności. Akcja masowego przyjmowania szczepionek zaczęła się 27 grudnia ub. roku. Ilu mieszkańców naszego województwa wzięło w niej udział?
Od poniedziałku nauczyciele oraz pracownicy żłobków, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, będą mogli zgłosić chęć szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłóbku. Szczepienia ruszą w piątek.
22 osoby zapisały się do tej pory na transport do punktów szczepień przeciwko wirusowi COVID-19. Z dowozu mogą korzystać osoby starsze i niepełnosprawne mające problemy z poruszaniem się, które nie mają możliwości dojazdu na własną rękę.
Pierwszych 60 seniorów zostało zaszczepionych w gminie Wolbórz. Osoby potrzebujące transportu do punktu szczepień zostały dowiezione przez ochotników z OSP.