11 listopada obchodzimy Święto Narodowe - Święto Niepodległości. Uważane jest za jedno z ważniejszych świąt w ciągu roku. Celebrujemy w tym czasie powrót Polski na mapy świata. Z tej okazji, w piątek, 11 listopada w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Krzepczowie odbyły się uroczystości, zorganizowane z okazji tego święta.
Akcja pod hasłem "Niepodległość mamy we krwi" odbyła się w niedzielę, 13 listopada w Wolborzu. Oddano prawie 25 litrów tego cennego płynu.
11 listopada o godz.10.00 została wstrzymana dostawa ciepła do węzłów cieplnych zasilanych z komory K-6, K-7 , K-8, w związku z tym nastąpił brak dostaw ciepła do obiektów zlokalizowanych pomiędzy ulicami Dmowskiego, Energetyków, Al. Concordii, Al. Sikorskiego, Al. Armii Krajowej i Górną.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie niepodległościowy korowód mieszkańców przeszedł spod kościoła pod Urząd Gminy, niosąc 30-metrową, biało-czerwoną flagę. A poprowadziła go orkiestra dęta i druhowie OSP ze sztandarami, za którymi podążali samorządowcy, harcerze, uczniowie i wszyscy mieszkańcy, którym bliskie są patriotyczne tradycje.
11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
Zainaugurowała je Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie. Następnie odbył się koncert finałowy patriotycznych pieśni, a na koniec złożono kwiaty Marszałkowi.
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - baner z takim hasłem został powieszony na sulejowskiej kładce. Oddaje on ideę tego święta, które mieszkańcy Gminy uczcili spotykając się 11 listopada w Sulejowie.
„Wyobraźnią sięgać trzeba dalej niż do wyborów, wyżej niż stan konta w banku. Patriotyzm wymaga mądrości i odpowiedzialności…” - tak prezydent Krzysztof Chojniak mówił podczas piotrkowskich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Bez miejskiego ciepła będzie musiało sobie poradzić kilka tysięcy mieszkańców miasta. Ma to związek z koniecznością usunięcia awarii magistralnej sieci ciepłowniczej, zlokalizowanej w rejonie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Dmowskiego 27. Prace powinny zakończyć się jeszcze dziś.
"Czerwone maki na Monte Cassino", "My pierwsza brygada", "Białe róże" czy "O mój rozmarynie" i "Mury", to tylko część z utworów, które można było usłyszeć oraz zaśpiewać wraz z chórem w czwartkowe popołudnie w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Śpiewaniem pieśni patriotycznych zainaugurowano miejskie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.