Pomogą rzucić palenie

Środa, 16 listopada 20223
17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Z tej okazji w czwartek piotrkowski sanepid organizuje w Mediatece 800-lecia punkt informacyjno-konsultacyjny.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Punkt będzie działał w godzinach od 10:00 do 13:00, a będzie tam można wykonać m.in. wykonać pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz uzyskać porady, jak rzucić palenie tytoniu.

 

Do skorzystania z oferty zapraszają pracownicy PSSE w Piotrkowie, którzy podkreślają, że Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w Polsce od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada. Jego idea ma na celu zwrócenie uwagi na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne a przede wszystkim na skutki zdrowotne.

Dym tytoniowy zawiera 4 tys. związków chemicznych niebezpiecznych dla zdrowia oraz ponad 40 substancji o działaniu rakotwórczym. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) połowa palaczy traci zdrowie lub zapada na przewlekłe choroby. Rocznie od dymu tytoniowego umiera ponad 8 milionów ludzi, z czego 7 milionów to aktywni użytkownicy tytoniu a 1,2 miliona ofiar to palacze bierni - wyliczają pracownicy sanepidu i zapraszają do skorzystania z oferty punktu konsultacyjnego. 

 

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mania ~Mania (Gość)16.11.2022 18:53

To, że się trujecie, to nie moja sprawa. Ale nie trujcie nas... Mało tego, śmierdzicie strasznie. Wchodząc do pomieszczenia socjalnego/pracowniczego zaraz po dymku wasze towarzystwo nie jest mile widziane. Chyba wiecie?

12


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat