Advertisement

Święto Niepodległości w Grabicy

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 14 listopada 20220
11 listopada obchodzimy Święto Narodowe - Święto Niepodległości. Uważane jest za jedno z ważniejszych świąt w ciągu roku. Celebrujemy w tym czasie powrót Polski na mapy świata. Z tej okazji, w piątek, 11 listopada w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Krzepczowie odbyły się uroczystości, zorganizowane z okazji tego święta.

Ładuję galerię...

Obchody zapoczątkowała uroczysta msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość, pod przewodnictwem biskupa Ireneusza Pękalskiego, z oprawą muzyczną Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.

 

Zwieńczeniem całego wydarzenia był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Kapeli Spod Dębu.

Dziękujemy parafii oraz ks. Adamowi Stańdo za współorganizację obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz za obecność: wicestaroście Dariuszowi Magaczowi, radnym, sołtysom, pocztom sztandarowym, druhom strażakom, członkiniom KGW, uczniom i mieszkańcom gminy. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości możemy obchodzić w różny sposób. Najważniejsze byśmy byli razem, razem wspominali przeszłość, razem cieszyli się z teraźniejszości i razem mogli spokojnie patrzeć w przyszłość - podkreślają gminni urzędnicy.

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat