Około 120 ton wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła ma do sprzedania samorząd Piotrkowa. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
W czerwcu ruszy powszechny, dobrowolny, darmowy program szczepień przeciwko HPV dla dziewczynek i chłopców w wieku 12 i 13 lat. W województwie łódzkim można ją wykonać w blisko 300 punktach.
Największy w Piotrkowie Trybunalskim kompleks handlowy jest już oficjalnie otwarty. Od rana na zakupy do N-Parku przy ulicy Sulejowskiej przybywają tłumnie mieszkańcy miasta i regionu. Nasz reporter rozmawiał z niektórymi z nich. Dość zgodnie podkreślali, że takie miejsce w tym rejonie Piotrkowa jest potrzebne. Przy okazji odwiedzania obiektu, który powstał z inicjatywy firmy Napollo, korzystają z promocji, które zaoferowali najemcy centrum.
Prawo i Sprawiedliwość ze swoją akcją "Trasa dotrzymanego słowa" dotarło także do Piotrkowa.
Pochodzący z Piotrkowa Mikołaj Sawicki zadebiutował w siatkarskiej reprezentacji Polski. Zawodnik pojawił się na boisku w pierwszym składzie podczas towarzyskiego meczu z Niemcami.
Znajdująca się w Witowie Kolonii figurka św. Jana Nepomucena jest kolejną z pamiątek, jakie pozostawili po sobie w tej okolicy norbertanie. Postawiona na niewielkim kopcu, w pobliżu płynącej obok rzeki Strawy, zwraca uwagę przejeżdżających tędy podróżnych.
W czasach pandemii wielu Polaków decydowało się na rozwiązania, które pozwalały na utrzymanie społecznego dystansu. Szczególnie problematyczne były w tym wizyty u lekarzy. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu okazały się recepty elektroniczne czyli tak zwane E-recepty. Są to generowane przez lekarza cyfrowe recepty, dzięki którym nie tylko łatwo i wygodnie można wykupić przepisane leki ale dodatkowo nie da się ich zgubić, więc stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych, papierowych recept.
Długi majowy weekend można spędzić na różne sposoby. Wielu piotrkowian zdecydowało się zrobić zakupy, wykorzystując jedną z nielicznych niedziel handlowych w tym roku.
Niewiele jest schorzeń, którym możemy z dużym prawdopodobieństwem zapobiec albo złagodzić ich objawy. Należą do nich choroby zakaźne. Dlatego szczepienia powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a system ochrony zdrowia powinien je zapewnić zarówno dzieciom, jak dorosłym i osobom starszym. Tryb refundacyjny dla wielu szczepień jest dobry – twierdzi prof. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. – Powinno się po prostu refundować kolejne szczepionki. Im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej skłaniam się do przekonania, że szczepienia powinny być bezpłatne, finansowane w 100 procentach przez państwo. Bariera finansowa nie skłania ludzi do profilaktyki - dodaje epidemiolog.
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa wygłosił w piotrkowskiej filii UJK wykład 'Świat od nowa. Wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę dla polskiej polityki zagranicznej i obronnej”. Zwrócił uwagę m.in. na to, że polska obronność musi się rozwijać, by Polacy mogli czuć się bezpiecznie. Towarzyszyli mu wiceministrowie: edukacji i nauki, a także rolnictwa.