Jeśli dopadła Was jesienno-zimowa depresja, jeśli macie dość chłodu, wiatru i deszczu zacinającego w twarz, możecie łatwo poprawić sobie humor i choć na chwilę poczuć egzotyczny klimat. Wystarczy przejechać się do wsi Rzepki w gminie Czarnocin.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Wtedy to zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat, a od początku lat 90. akcja prowadzona jest także w Polsce. W naszym kraju papierosy pali – niestety! - 8 mln osób.
Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w wernisażu wystawy Marcina Pieprzowskiego pt.: „Piotrków dwa oblicza", który odbył się w niedziele salach piotrkowskiego Muzeum.
"Piotrków dwa oblicza" to tytuł najnowszej wystawy Marcina Pieprzowskiego, którą już niedługo będzie można oglądać w trybunalskim grodzie. Autor w zaskakujący sposób połączył współczesność z przeszłością. Wernisaż rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.00 w piotrkowskim muzeum.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.
11 listopada w Sulejowie odbyły się uroczystości poświęcone 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele św. Floriana została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. Leszka Drucha. Na koniec mszy grupa wokalna Cykady, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne, upamiętniające wydarzenia z 1918 r.
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W poniedziałek w Piotrkowie odbyły się oficjalne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.
Tradycyjnie w wigilię Święta Niepodległości mieszkańcy Piotrkowa wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
W przeddzień Święta Niepodległości, w Piotrkowie oficjalnie oddano do użytku plac Niepodległości, który po trwającej kilka miesięcy modernizacji, zyskał nową jakość.