W Piotrkowie powstanie kolejne rondo. Zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ulic: Wolborska, Wyzwolenia, Wierzejska i Rzemieślnicza. Na ukończeniu jest już projekt budowlano-wykonawczy, który ma być gotowy na początku 2009 roku.
Dla osób które okres świąteczny zamierzają spędzić aktywnie to z pewnością ważna wiadomość. Podajemy godziny otwarcia obiektów rekreacyjnych, które znajdują się w Piotrkowie.
Zakończyły się prace związane z budową pasa dla zawracających do Carrefoura przy ulicy Sikorskiego w Piotrkowie.
Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców w Piotrkowie. Pas dla zawracających do Carrefoura przy Al. Sikorskiego zostanie wykonany do 23 grudnia - zapewnia MZDiK w Piotrkowie. Wykona go przedsiębiorstwo drogowe PEUK S.A.
Nie słychać już charakterystycznego stukotu maszyn do pisania, a papierowe wokandy przed salami rozpraw zastąpiły elektroniczne wyświetlacze z ekranami LCD. Sąd Okręgowy w Piotrkowie dla siebie i podległych sądów rejonowych okręgu piotrkowskiego uzupełnia komputery i wymienia stary sprzęt na nowy.
Są przepełnione, zazwyczaj w złym stanie technicznym, nie przyjeżdżają na czas lub wcale. Ich pasażerowie są często wysadzeni w połowie drogi z powodu awarii pojazdu. Mowa o minibusach wyjeżdżających z Piotrkowa, należących do prywatnych przewoźników. A ci ostatni pozostają niemal bezkarni. Nawet kontrole Inspekcji Transportu Drogowego nie są w stanie zmusić ich do przestrzegania zasad. Pasażerowie korzystający z busów są bezradni. Niektórzy boją się o swoje życie.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Twarze piotrkowskiej bezpieki”. Odbędzie się ono 12 grudnia br. o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (ul. Brzeźnicka 5). Otwarciu towarzyszyć będzie prelekcja dr Joanny Żelazko, historyka z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
Przed skrzyżowaniem Alei Sikorskiego z obwodnicą N-S w Piotrkowie jeszcze w tym roku ma zostać wykonany dodatkowy pas do zawracania dla jadących do Carrefoura.
POLSKA Dziennik Łódzki sprawdził rachunki telefoniczne w urzędach regionu łódzkiego. Okazało się, że prezydent Łodzi ma rachunki cztery razy mniejsze niż włodarze Piotrkowa i Radomska. Liderem (poza stolicą województwa) jest Urząd Miasta Piotrkowa Tryb., który od listopada 2007 r. do końca października br. wydał ponad 165 tys. zł. - To mniej niż rok wcześniej, gdy rozmowy kosztowały ponad 249 tysięcy zł - przypomina Marta Skórka, rzecznika urzędu.
W mieście rośnie problem bezdomności. O ile w ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie zajęta była zaledwie połowa miejsc, to teraz trzeba już dostawiać łóżka.