Do 1 czerwca w hipermarkecie Auchan potrwa zbiórka darów dla Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.
To historia niezwykła, jakich wiele mogło się zdarzyć podczas II wojny światowej. Rodziny były bowiem rozdzielane i często nigdy się już nie spotkały. Jedni ginęli, inni trafiali w różne regiony świata. Żydowska rodzina Bełzów przeszła prawdziwą gehenną na ziemiach polskich, w większości zakończoną tragicznie. My opowiemy o dwóch braciach i ich rodzinach. Historię tę opisał niedawno dziennik „Washington Post”.
Śpi w piwnicy, choć na IV piętrze bloku przy ul. Batorego ma mieszkanie. Trudno jednak z lokalu korzystać, skoro zawalone jest śmieciami. Gaz i prąd ma odcięte, bo z nich nie korzysta. Teraz zaczął zbierać śmieci w piwnicy. Sąsiedzi mówią, że tam załatwia nawet potrzeby fizjologiczne. Mówią też, że na zbieracza z Batorego nie ma mocnych.
Dzień Europejski w Piotrkowie zorganizował Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct.
Policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali trzech bełchatowian (30, 33 i 35 lat) podejrzewanych o kradzieże rusztowań.
Zarówno zapaśniczki, jak i zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wrócili z finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalami. Chłopcy rywalizowali w Lubawie, a dziewczęta w Olsztynie.
Już w najbliższą niedzielę 8 maja odbędzie się III Historyczny Festyn Rodzinny "Wioska Wikinga". Na "żywą lekcję historii" zapraszamy na boisko przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Największą atrakcją festynu będzie inscenizacja przybycia orszaku Dobrawy na dwór Mieszka. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli odbyć warsztaty z tkactwa, łucznictwa, garncarstwa, a także skosztować średniowiecznych przysmaków.
Około 200 osób przyjedzie w lipcu do Piotrkowa na Światowe Dni Młodzieży.
Tradycyjnym już wystrzałem z armaty w samo południe na piotrkowskim Rynku rozpoczął się IV Międzynarodowy Plener Artystów Karykaturzystów. W tegorocznej edycji pleneru bierze udział 13 artystów – z Polski, Czech, Ukrainy i Jakucji. Po zakończeniu działań twórczych w Piotrkowie artyści przeniosą się do Sulejowa.
Co prawda 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, ale jakże ważnym w kalendarzu świąt w Polsce. Dziś, po raz trzynasty w historii, obchodzimy święto flagi.