Prokuratura Rejonowa w Radomsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi K. - Jest oskarżony o wykorzystywanie seksualne syna oraz znęcanie się nad rodziną – informuje Cezary Zawadzki, prokurator rejonowy.
Pięć osób zostało rannych w zderzeniu karetki i busa. Do wypadku doszło około 10.15 na skrzyżowaniu krajowej „jedynki” z ulica Brzeźnicką w Radomsku. Pacjent z karetki zmarł.
Zaledwie kilkadziesiąt godzin zostało do piłkarskiego wydarzenia roku w Radomsku. W najbliższy piątek na stadionie miejskim przy ulicy Brzeźnickiej zagrają ze sobą drużyny przyjaciół Jacka Krzynówka i byłych zawodników RKS, z którymi grał 96-krotny reprezentant Polski.
Po kilkutygodniowej przerwie ciężki sprzęt znów wjechał na plac budowy zachodniej obwodnicy Radomska. Przerwa spowodowana była kłopotami finansowymi firmy Radko, która wygrała przetarg na budowę 6,5-kilometrowej drogi.
Część mieszkańców dzielnicy Stobiecko Miejskie protestuje przeciw zagrodzeniu przez urząd miasta jednej z dróg. Przejazd stanowił skrót dla rolników. - To jest droga wewnętrzna, niepubliczna. Na tę chwilę ten nielegalny zjazd na ulicę Unii Europejskiej stwarza bardzo duże zagrożenie - tłumaczy decyzję o postawieniu barierek Ludwik Madej, naczelnik wydziału planowania, realizacji inwestycji i infrastruktury miejskiej. - Bardzo utrudnia to życie ludziom - odpowiada Jadwiga Łysik, mieszkanka Stobiecka Miejskiego, radna miejska RdR.
W nocy z niedzieli na poniedziałek dyżurny policji w Radomsku został powiadomiony, że na terenie jednej z firm znajdują się mężczyźni, którzy przerzucają przedmioty przez ogrodzenie.
Od kilku lat w gminie Gorzkowice i w mieście Radomsku działa Samorządowy Informator SMS-owy, czyli system zbiorowej komunikacji pomiędzy samorządem lokalnym a mieszkańcami.
Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia przez pociąg 16-letniego mieszkańca Radomska. Nieletni znajdował się pod wpływem alkoholu.
Z Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zerwano flagi państwowe. Do zdarzenia doszło w nocy we wtorek 1 maja.
Młyn Zielonki w Radomsku można oglądać już tylko na zdjęciach. Został rozebrany. Młyn parowy istniał w tym miejscu już w 1867 r., później kupił go Ksawery Zielonka, który przebudował młyn w 1919 r. Od tej chwili dla kilku pokoleń radomszczan charakterystyczny budynek stał się „młynem Zielonki”.