Tradycji stało się zadość. Przebierańcy kolejny raz zatańczyli na lodzie. Tradycyjnie też towarzyszył im prezydent miasta Krzysztof Chojniak, który tym razem wystąpił w szlacheckim stroju.
Katarzyna Kazimierczak - studentka II roku Historii piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - jako jedyna z tej uczelni otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Studentka III roku stosunków międzynarodowych Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Piotrkowie Marta Sayed została przyjęta do Europejskiej Akademii Młodych Dyplomatów, co nie było łatwe, biorąc pod uwagę, że o 200 miejsc ubiegało się ponad 500 osób z całego kraju. Kandydatów nie zrażał nawet obowiązek uiszczenia opłaty za kształcenie, jaka wynosi około 2000 zł.
Po trzech latach prezydentury udało się zrealizować większość zamierzeń, które wyznaczył sobie 29 listopada 2006 roku, kiedy to obejmował urząd prezydenta miasta. Ruszył projekt modernizacja oczyszczalni, budowa schroniska dla zwierząt też. Prezydent remontuje drogi i zdobywa unijne (i nie tylko unijne) pieniądze i to całkiem skutecznie. W sumie 210 mln zł.
Filia Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim zaczyna borykać się z pewnym poważnym problemem. A jest nim mała liczba studentów. Tendencja ta ma charakter ogólnopolski i nie dotyczy wyłącznie piotrkowskiej uczelni. W odwrocie są szczególnie studia humanistyczne. Wiążą się z tym oczywiście konsekwencje i problemy.
Rok akademicki na Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się bez większych zmian, jednak nie wszystko jest po staremu. Studenci zaskoczeni są zamknięciem furtki od ul. Belzackiej. Błahy problem, jak się wydaje, budzi jednak wiele emocji i kryje za sobą donioślejszą kwestię.
W każdym mieście akademickim istnieją kluby studenckie, w których żacy mogą spotkać się, posłuchać ulubionej muzyki, obejrzeć jakiś interesujący film. Zazwyczaj organizowane są tam różne imprezy muzyczne, koncerty oraz dyskoteki. Prawie codziennie takie kluby pękają w szwach, ponieważ są w nich atrakcyjne ceny przystosowane do budżetu studenta. Piotrków Trybunalski, który uważa się za miasto akademickie, nie posiada takiego miejsca. Czy jesteśmy gorsi od innych miast? Czym spowodowany jest brak takiego klubu? Czy wina leży po stronie studentów, czy też władz uczelni?
30 września zainaugurowany został rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejny rok seniorzy z ziemi piotrkowskiej będą się spotykać, aby wspólnie dbać o swój rozwój intelektualny, psychiczny oraz fizyczny. Stowarzyszenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i może pochwalić się wieloma inicjatywami.
Wynająć mieszkanie czy zamieszkać w akademiku? To jeden z pierwszych problemów, na jaki napotykają żacy wyjeżdżający na studia do innego miasta. Ofert jest wiele. Każde ogłoszenie kusi atrakcyjną ceną, doskonałymi warunkami czy chociażby dostępem do Internetu. Czy w dalszym ciągu opłaca się mieszkać w akademiku? A może wspólne wynajęcie mieszkania nie jest wcale dużo droższe? Gdzie najczęściej studenci decydują się mieszkać?
Były prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski przybędzie jutro do Bełchatowa.