PKP Polskie Linie Kolejowe i władze Piotrkowa omawiają projekt budowy tunelu, który poprawiłby bezpieczeństwo w rejonie przejazdu kolejowego. Prawdopodobnie byłby on zlokalizowany od ul. Dąbrowskiego do Młynarskiej. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, w Piotrkowie odbyło się już w tej sprawie spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i pracownicy PKP PLK. To nie pierwsze podejście do tej inwestycji.
„Uwaga! Nawierzchnia alei uszkodzona przez bobry, zalecana ostrożność podczas poruszania się.” Kartki z takim komunikatem rozwiesili w Parku Belzackim pracownicy piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Faktycznie w niektórych miejscach nietrudno wpaść do stawu. Sytuacja zmieni się jednak dopiero wówczas, gdy uda się pozyskać dofinansowanie na remont zieleńca.
Z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO, w sobotę na terenie jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowano piknik, podczas którego można było z bliska obejrzeć sprzęt, z którego na co dzień korzystają wojskowi.
Środa Popielcowa to dzień pokuty i duchowego przygotowania do okresu Wielkiego Postu. W tym roku wypada 6 marca. Katolicy posypują dziś głowy popiołem.
Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 1. W sobotę około godziny 10.30 pomiędzy Radomskiem a Kamieńskiem, na wysokości wsi Stobiecko Szlacheckie zderzyły się 3 samochody osobowe.
Kiedy powstał druk? Skąd wziął się papier? Dlaczego czcionki, których używał Gutenberg były wykonane techniką jubilerską? O tym i wielu innych rzeczach związanych z technikami i tajnikami drukarskimi mogli dowiedzieć się w czwartek uczestnicy warsztatów drukarskich, zorganizowanych dla dzieci i młodzieży przez piotrkowską filię UJK.
Najskuteczniejszy w rundzie jesiennej zawodnik piotrkowskiej Polonii strzelił wszystkie bramki dla swojego zespołu podczas wygranego 3:1 (3:1) sparingu z KS Paradyż. Mecz odbył się w sobotę.
Sołectwo Polichno (gmina Wolbórz) otrzymało wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim Fundusz Sołecki - Najlepsza Inicjatywa (I miejsce w województwie łódzkim). Nagrodę odebrał w Nadarzynie, podczas Centralnych Targów Rolniczych, Krzysztof Czapla Sołtys Polichna.
Stanisław Janicki (ur. 1933), twórca niezapomnianego programu telewizyjnego „W starym kinie”, dziennikarz, historyk kina i krytyk filmowy, a także scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych i oświatowych oraz autor dziesięciu publikacji książkowych, poświęconych X Muzie, w rozmowie z nami wspomina między innymi początki swojej pracy w telewizji i mówi o ulubionych gwiazdach kina przedwojennego. Okazuje się również, że Piotrków i okolice wcale nie są mu obce.
Stanisław Janicki, twórca niezapomnianego programu telewizyjnego „W starym kinie” był w poniedziałek, 21 stycznia, gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie. Za jego sprawą licznie przybyła na spotkanie publiczność mogła przenieść się na kilkadziesiąt minut w barwny świat gwiazd i filmów z czasów polskiego kina międzywojennego. Nie zabrakło również anegdot związanych z pracą dziennikarską, reporterską i pisarską Stanisława Janickiego.