Od 22 maja do końca miesiąca prowadzone będą roboty drogowe polegające na układaniu warstwy ścieralnej na DK nr 91 na odcinku od Niechcic w kierunku Kamieńska (8,8 km).
Epidemia koronawirusa spowodowała, że po raz pierwszy po 1989 roku siły zbrojne zaangażowały się na tak dużą skalę w działania przeciwkryzysowe. W ramach tych działań ważną rolę odgrywają Wojska Obrony Terytorialnej. Ten najmłodszy rodzaj sił zbrojnych, jako pierwszy zaangażował w pomoc potrzebującym, samorządom, służbie zdrowia i wielu innym instytucjom. Również łódzcy Terytorialsi natychmiast włączyli się w działania a ich cel jest jeden - łagodzenie skutków pandemii oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych województwa łódzkiego.
Życie i służba stawia nas niejednokrotnie w sytuacjach, do których nie do końca możemy być przygotowani. Kiedy liczy się każda chwila a warunki są trudne, trzeba podejmować właściwe decyzje. Tacy są nasi żołnierze – „Zawsze gotowi i zawsze blisko” by spieszyć z pomocą.
Wielka Sobota chyba każdemu z nas kojarzy się z koszyczkiem i wspólnym gromadzeniem się w kościołach, aby poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. W tym roku, w związku z panującą epidemią, będzie niestety inaczej... Nie możemy się wspólnie spotkać, ale to wcale nie znaczy, że musimy zrezygnować z tradycyjnej 'święconki' - mówi ojciec Gracjan Kubica, gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie, z którym rozmawialiśmy o tym, jak przeżyć tegoroczne święta i o znaczeniu Wielkiej Soboty oraz tradycjach z nią związanych.
W przedświąteczną sobotę sklepy będą pracować krócej - maksymalnie do godz. 14. W związku z epidemią i ograniczeniami np. dotyczącymi liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie oraz zbliżającymi się świętami większość sieci spożywczych zmieniła czas pracy swoich placówek.
W związku z pracami naprawczymi nawierzchni na tymczasowym rondzie wokół węzła Piotrków Trybunalski Południe, kierowców czekają utrudnienia. Jak informuje wykonawca, roboty drogowe będą prowadzone w nocy.
Polski przemysł dopiero zaczyna dostrzegać potencjał automatyzacji produkcji. Lepiej późno niż wcale, bo od robotyzacji nie ma już odwrotu. Tempo instalacji robotów w naszych zakładach musi jednak znacznie przyspieszyć, jeśli chcemy konkurować z innymi na globalnym rynku. Czy mamy jeszcze szansę złapać ten uciekający pociąg?
Wyniki najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) wskazują na rekordowy, bo aż 40-procentowy wzrost instalacji robotów przemysłowych w Polsce. W światowym rankingu za 2018 rok zajmujemy 16. pozycję, ale w porównaniu do naszych południowych i zachodnich sąsiadów mamy jeszcze przed sobą daleką drogę.
W wielu polskich domach sprzątanie stanowi najbardziej znienawidzony obowiązek z całego tygodnia. Po wielu godzinach spędzonych w pracy lub na uczelni – mamy wszystkiego dosyć i marzymy tylko o tym, aby w końcu móc spotkać się ze znajomymi lub obejrzeć ulubiony serial. Niestety, mieszkanie nie posprząta się przecież samodzielnie, a nie możemy żyć w bałaganie. Tego przecież nie chce nikt. Nikt nie chce jednak także złapać odkurzacza czy ściereczki do kurzu i faktycznie zacząć sprzątać.
Jednym z założeń czwartej rewolucji przemysłowej jest współpraca ludzi z robotami. Wbrew obiegowej opinii robotyzacja nie pozbawi człowieka zajęcia. Zdaniem ekspertów to doskonałe narzędzie do wypełnienia luk kadrowych, wzrostu kwalifikacji pracowników, poprawy warunków ich pracy, a w efekcie wzmocnienia konkurencyjności firmy.