Artykuły do tagu: Angie

Matura z angielskiego nie stanowiła żadnego problemu
W czwartek (09.05.2024) uczniowie szkół ponadpodstawowych w całej Polsce przystąpili do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jak poszło uczniom z piotrkowskich szkół?
Angelika pierwszą
Pochodząca z gminy Rozprza Angelika Kałużna została decyzją telewidzów zwyciężczynią trzeciej edycji, emitowanego w telewizji Polsat programu "Farma". To pierwsza kobieta, która sięgnęła po ostateczny triumf w tym show. Dzięki zwycięstwu otrzymała tytuł "Super Farmerki", Złote Widły oraz 100 tys. zł.
13 sposobów na to, jak szybko nauczyć się języka angielskiego
Chcąc studiować na anglojęzycznej uczelni bądź pracować w jednej z zagranicznych placówek dyplomatycznych musisz biegle władać językiem angielskim. Nauka języka obcego jest pewnym procesem, którego czas trwania zależy w dużej mierze od sposobu uczenia się. Stosując pewne metody i zasady, możemy znacznie przyspieszyć cykl nauki angielskiego, a tym samym szybciej zacząć mówić i pisać po angielsku. Dlaczego należy uczyć się angielskiego? Ile zajmuje opanowanie podstaw języka angielskiego? Jakie są popularne techniki nauki języka angielskiego? Jak postępować, aby nie stracić motywacji w trakcie nauki?
CKE: ósmoklasiści zdobyli średnio 66% punktów z polskiego i 53% z matematyki
Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 66% punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 53% – podała w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Maturzyści już po języku obcym
Maturzyści są już po drugim egzaminie. W porównaniu z ubiegłymi latami CKE dokonało zmiany w harmonogramie. Dotychczas podczas drugiego dnia matur uczniowie zmagali się z matematyką. Tym razem najpierw podeszli do języka obcego.
Język angielski online - dlaczego warto się zapisać?
Każdy wie jak ważna, jest znajomość języka w dzisiejszych czasach. Dzięki niemu mamy możliwość porozumiewania się w innym kraju. Jeżeli nie umiemy porozumiewać się w tym języki, warto iść na lekcje. Jeżeli nie mamy możliwości nauki stacjonarnej, dostępna jest nauka angielskiego online. Decydując się na kurs, zwiększysz swoje możliwości nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku pracy. Sprawdź, jakie zalety mają kursy angielskiego online.
Angielski dla Oliwiera nie ma tajemnic
Oliwier Bedka, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej Villa Bambini nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego.
Certyfikaty C1 i C2 z języka angielskiego
Osiągnięcie poziomu C1 lub nawet C2 to ostateczny cel wielu osób, które uczą się języka angielskiego. Niestety, w przeciwieństwie do niższych poziomów, kiedy postępy w nauce przychodzą szybciej i są bardziej zauważalne, przejście z poziomu B2 na C1 wymaga sporo czasu i wysiłku. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, aby osiągnąć poziom C1/C2 w języku angielskim.
Język angielski dla dzieci - kiedy zacząć naukę i jaką metodę wybrać?
Konieczność porozumiewania się w języku angielskim dotyczy już nie tylko sfery zawodowej pracowników dużych korporacji. Za sprawą możliwości swobodnego poruszania się po całym świecie, z osobami mówiącymi w tym języku można się spotkać na każdym kroku. Z tego powodu język angielski dla dzieci stał się obiektem zainteresowania wielu rodziców.
W Łodzi nauczysz się angielskiego, nie wychodząc z domu
Szukając informacji na temat nauki języków obcych w Łodzi i okolicach, możemy także natrafić na ciekawe statystyki i badania, które pokazują, w jakim kierunku idą współczesne trendy w nauczaniu. Okazuje się, że nie tylko chcemy uczyć się języków obcych, ale również zależy nam na szybkiej i łatwej nauce, którą możemy podjąć, nie wychodząc z domu. Dane te łączą się także z informacjami na temat rynku pracy i zapotrzebowaniem w różnych branżach na pracowników mówiących po angielsku. Jak wygląda nauka angielskiego w Łodzi i jak łączy się ona z karierą zawodową? O tym w poniższym tekście.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat