Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek Sejmu RP spotkała się w środę w jednej z piotrkowskich restauracji z działaczkami społecznymi z Piotrkowa i regionu.
Zima coraz bliżej, do złych warunków pogodowych przygotowany jest się Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Specjalistyczny sprzęt jest już w pogotowiu.
„Tylko jeden dzień” to opowieść o czymś, co może nadać sens naszym dniom. Spektakl zaprezentujemy w ramach NIEDZIELNYCH TEATRALIÓW.
25 października o godz. 17.00
Kandydaci i działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkali się w niedzielę, 18 października w piotrkowskiej Altamirze. Podsumowano dotychczasową kampanię wyborczą i mobilizowano do walki o każdy głos na następne 5 dni.
Podczas leczenia choroby można pięknie wyglądać - to przesłanie kolejnych warsztatów kosmetycznych, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, w tamtejszym centrum onkologicznym NU-MED. Ośrodek wraz z fundacją "Piękniejsze Życie" po raz drugi zorganizował warsztaty dla pań leczonych onkologicznie.
Przy Pomniku Katyńskim w Piotrkowie odbyła się w czwartek konferencja prasowa Fundacji Pro-Prawo do Życia, której piotrkowską twarzą jest Leszek Heinzel.
Zapaśniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zdobyły 6 medali, w tym pięć złotych, podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w zapasach kobiet, zaliczanego do Rankingu Klubowych Mistrzostw Polski w grupie wiekowej młodzik.
Tymczasem zapaśnicy tego klubu wywalczyli trzy medale w Pucharze Polski Kadetów.
15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Tego dnia (czwartek) Piotrkowskie Centrum Zdrowia, Stowarzyszenie Amazonek i NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Tomaszów Mazowiecki zapraszają panie na badania profilaktyczne.
Zaczynał z kolegami w garażu przerobionym na siłownię. Właśnie zdobył dwa mistrzowskie tytuły w MMA i grapplingu podczas Otwartych Mistrzostw Mazowsza MMA. – Zwykle sprowadzam przeciwników do parteru – mówi Bernard Chachulski, 22-latek z Oprzężowa (gm. Wola Krzysztoporska).
Wydaje się, że Domy Kultury odchodzą do lamusa, a konkurencją stają się komercyjne centra kultury i rozrywki. Takie placówki muszą wciąż ewoluować i poszukiwać nowych ścieżek „sprzedaży” kultury, bardzo często stają się miejscem szkoleń dla lokalnego otoczenia, ale również inwestują w kursy dla własnych pracowników, którzy muszą się doszkalać.