Bezrobocie w powiecie piotrkowskim może już niedługo przekroczyć 13 procent. Aktualnie utrzymuje się ono na poziomie 12,7%.
Nie będzie trzeba najpierw wymeldowywać się w jednym urzędzie, aby móc zameldować się w nowym miejscu, a termin na zgłoszenie meldunku zostanie wydłużony z 4 do 30 dni. Od 1 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy o ewidencji ludności.
W przebraniu Mikołaja, za kasą w markecie, przy stoisku z karpiami czy miotłą w ręce – sposobów na dodatkowy zarobek przed świętami nie brakuje. Najbardziej zaradne osoby mogą w ciągu jednego dnia podreperować domowy budżet nawet o tysiąc złotych.
Stacja paliw D&D w Twardosławicach umożliwiła kierowcom korzystanie z tzw. tankomatu. To pierwszy tankomat w okolicy.
“Szlachetna Paczka” miała w Piotrkowie już swój finał. Jest czego gratulować wolontariuszom i darczyńcom. Gratulacje nie należą się jednak samorządowi lokalnemu, który jako jedyny w województwie łódzkim odmówił “Szlachetnej Paczce” patronatu honorowego. Dodatkowo wolontariusze, którzy udali się z prośbą o pomoc, napotkali na rodem z PRL-u impertynencję jednego z urzędników, a podanie o patronat na miesiąc “utkwiło” u pełnomocnika prezydenta miasta.
Jakie czynniki kształtują rynek pracy w powiecie piotrkowskim? Jaką rolę pełni urząd pracy na lokalnym rynku? M.in. te zagadnienia poruszane są na konferencji "Piotrkowski rynek pracy dziś i jutro. - Chcemy wspólnie działać z różnymi instytucjami, żeby zmniejszyć poziom bezrobocia - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Prawie 200 osób z terenu Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego założyło w tym roku firmy, korzystając z dofinansowania Powiatowego Urzędu Pracy.
Już od poniedziałku Piotrków stroi się na święta. Kilka dni temu na placu Kościuszki i w Rynku Trybunalskim stanęły choinki, które zostały przyozdobione lampkami. Pojawiły się także świąteczne iluminacje na ulicach miasta. Koszt przystrojenia miasta to około 90 tysięcy złotych.
120 zgłoszeń przyszło na konkursu "Pochwal się swoim funduszem". Nagrodę główną jurorzy przyznali Kaletniczej Spółdzielni Socjalnej SKORPIONS z Piotrkowa. Jej założyciele otrzymali sprzęt komputerowy wart 10 tys. zł.
Wykonują zlecenia, realizują projekty, świadczą usługi i zarabiają pieniądze, choć nie mają umów o pracę. Freelancerów (wolnych strzelców), bo o nich chodzi, jest na rynku pracy coraz więcej. Czy freelancing stał się antidotum na bezrobocie spowodowane kryzysem?