Rola snu jest coraz częściej przez nas dostrzegana. Oczywiście od dawna wiadomo, że liczy się odpowiednia ilość snu. Jednak równie ważnym aspektem jest jakość snu. To jak będziemy spali w głównej mierze zależy od prawidłowego podparcia dla ciała. Z tego też względu odpowiedni materac staje się synonimem zdrowego snu, zregenerowanego umysłu i wypoczętego kręgosłupa. Jaki model materaca będzie więc najlepszy, czym się kierować przy jego wyborze i na co zwrócić uwagę?
Śpi w piwnicy, choć na IV piętrze bloku przy ul. Batorego ma mieszkanie. Trudno jednak z lokalu korzystać, skoro zawalone jest śmieciami. Gaz i prąd ma odcięte, bo z nich nie korzysta. Teraz zaczął zbierać śmieci w piwnicy. Sąsiedzi mówią, że tam załatwia nawet potrzeby fizjologiczne. Mówią też, że na zbieracza z Batorego nie ma mocnych.
Piotrkowski sanepid, wraz z policją, wystosował apel do studentów o to, aby podczas tegorocznych Juwenaliów nie zażywali dopalaczy.
W najbliższą sobotę w Bąkowej Górze odbędą się uroczystości upamiętniające mord 12 żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego przez komunistyczny aparat.
W tym roku zaplanowano pierwszy etap przebudowy ul. Cmentarnej. Najważniejszym elementem prac będzie przebudowa mostu.
UKS SMS Łódź wygrał siódmą edycję piłkarskiego turnieju Piotrcovia Cup, który zorganizowano w niedzielę na Stadionie Miejskim Concordia w Piotrkowie Trybunalskim.
Na unikatowych zdjęciach piotrkowskich pochodów 1-majowych można odnaleźć między innymi pracowników WZM-PZL, Mostostalu, nauczycieli i uczniów II LO czy lokalnych notabli partyjnych. Pochody w Piotrkowie „maszerowały” różnymi ulicami – najczęściej jednak Alejami Bieruta i ulicą Słowackiego.
47 miejsc czeka na najmłodszych piotrkowian w żłobku miejskim w roku szkolnym 2016/2017. W maju przeprowadzona zostanie rekrutacja, która obejmuje dzieci urodzone w latach 2014 - 2016.
Aż 60 osób ubiegało się o zaledwie 5 wolnych etatów w piotrkowskim Areszcie Śledczym.
Dzieci coraz mniej, szkół też, wiele placówek w Polsce zostało zlikwidowanych. Nie ominęło to również naszego regionu. Często jedyną szansą na przetrwanie placówki jest przekazanie jej stowarzyszeniu. Z taką sytuacją mamy do czynienia w Proszeniu. W gminie Wolbórz o likwidacji podstawówki mówi się od lat, likwidacji szkoły chciała już poprzednia burmistrz, jednak opór (nauczycieli, rodziców, radnych) był zbyt silny. Teraz szkołę ma przejąć stowarzyszenie. Czy w ten sposób uda się uratować placówkę? Przykład Rękoraja pokazuje, że nie jest niemożliwe.