Zgodnie z dekretem arcybiskupa metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia, 25 stycznia w Archidiecezji powołano urząd diakonatu stałego. Będą mogli go piastować mężczyźni, którzy skończyli 35 lat. Jeżeli są żonaci, będą musieli przedstawić pisemną zgodę żony. Trzeba też posiadać odpowiednie kwalifikacje duchowe i fizyczne czy cechować się głęboką religijnością.
Mimo niesprzyjającej pogody, piotrkowianie spisali się na medal i udowodnili, że "pomaganie jest dziecinnie proste". Według danych z niedzieli z godziny 21.50 piotrkowski sztab WOŚP zebrał ok. 233 tys. zł.
Licea i technika z Piotrkowa znów wśród najlepszych szkół w Polsce. Opublikowano najnowszy ranking wydawnictwa Perspektywy.
Panele fotowoltaiczne być może pojawią się w ciągu najbliższych 2 lat przy oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. To pomysł wiceprezydenta Adama Karzewnika i miejskiej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
W niedzielę, 11 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia przez przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczeń o wyborze dla radnych oraz prezydenta Piotrkowa.
Od pierwszego czerwca do końca września bieżącego roku Gmina Sulejów we współpracy z radiem Strefa FM, portalem epiotrkow.pl i gazetą "Tydzień Trybunalski" prowadziła kampanię edukcyjno-informacyjną dla mieszkańców gminy pod nazwą "Przyroda zawsze ci odda". Celem kampanii było podniesienie wiedzy i świadomości jej odbiorców na temat ochrony środowiska, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz promocja walorów turystyczno-rekreacyjnych obszaru gminy.
Piotrowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła kolejny oddział. "Tęcza", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z zaburzeniami zachowania lub z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferuje nie tylko miejsce do nauki, ale też do zabawy i integracji z rówieśnikami.
Mieszkańcy Sulejowa uczcili rocznicę zbombardowania miasta podczas II wojny światowej. Od tych dramatycznych wydarzeń minęło już 79 lat, ale pamięć o nich jest wciąż żywa.
Zadbana i czysta przestrzeń publiczna to jeden z ważniejszych probierzy nowoczesnego i proekologicznego miasta. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której z parków, skwerów czy ulic zniknęłyby uliczne kosze na śmieci. Wówczas zarówno mieszkańcy, jak i turyści czuliby się w takiej przestrzeni niekomfortowo, a prestiż i dobra opinia miasta runęłyby w przepaść.
Mieszkańcy Piotrkowa uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pod tablicą poświęconą piotrkowianinowi gen. Stefanowi Roweckiemu, ps. Grot.