Do 30 kwietnia należy złożyć wniosek o świadczenie 500 plus jeśli chcemy, aby zachować ciągłość wypłaty pieniędzy. Jeśli złożymy wniosek do soboty to wypłatę za czerwiec otrzymamy jeszcze czerwcu.
Od 1 lutego rozpoczęliśmy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w programie "Rodzina 500 plus" – powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło 176 mld zł.
Od 1 stycznia 2022 roku to ZUS będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia „Rodzina 500+” i je wypłacał. Gminy będą natomiast kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r. Nie trzeba w tej sprawie składać nowych wniosków, a ewentualne wątpliwości należy konsultować się z pracownikami gmin.
1 stycznia wchodzą zmiany w obsłudze programu 500+. Za jego realizację będzie teraz odpowiadał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany będą jednak wchodziły niejako dwutorowo, a dla osób, które już pobierają świadczenia, na razie nic się nie zmienia.
Rodzice i opiekunowie złożyli do tej pory ponad 1,8 mln wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy – przekazała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zdecydowana większość wniosków – ponad 1,6 mln – została złożona za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej informuje, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (Rodzina 500+) na nowy okres świadczeniowy 2021/2022 (od 01.06.2021 r. do 31.05.2022 r.) będą przyjmowane od 1 lutego – w formie elektronicznej, a od 1 kwietnia - w formie papierowej.
Niebawem minie pięć lat od wprowadzenia programu „Rodzina 500+". W założeniu rządzących miał nie tylko poprawić kondycję finansową polskich rodzin, ale i pozytywnie wpłynąć na sytuację demograficzną kraju. Czy się udało?
Z okazji 500-lecia zakończenia budowy zamku królewskiego w Piotrkowie Trybunalskim i oddania go we władanie ostatnim Jagiellonom w sobotę zorganizowano okolicznościowy piknik. Można było obejrzeć historyczny spektakl, pokazy walk rycerskich, obrazy tak wybitnych malarzy jak Wojciech Kossak, Jerzy Kossak, czy Jan Matejko oraz posłuchać muzyki dawnej.
Pracownicy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na uroczyste obchody 500-lecia zakończenia budowy zamku królewskiego i oddania go w użytkowanie ostatnim Jagiellonom. Imprezę zaplanowano na sobotę (21 września) między 15.00 a 20.00 na skwerze przy placu Zamkowym oraz na dziedzińcu piotrkowskiego Muzeum.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał świadczenia uzupełniające osobom, które posiadają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. W województwie łódzkim może być nimi zainteresowanych prawie 62 tys. osób, zaś w całym kraju ponad 853 tys.