W przeddzień Święta Niepodległości, cała społeczność piotrkowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 razem odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego". Niestety uczniowie i nauczyciele nie mogli spotkać się wszyscy wspólnie w jednej sali, a wydarzenie musiało odbyć się z zachowaniem covidowych obostrzeń.
Ci, którzy narzekają że w naszych rozgłośniach prezentowanych jest zbyt mało polskich piosenek, wreszcie powinni być zadowoleni. W czwartek w radiu Strefa FM Piotrków tylko rodzimi wykonawcy. Przez 24 godziny.
W tym roku Narodowe Święto Niepodległości mieszkańcy gminy obchodzili znacznie skromniej. Przedstawiciele samorządu złożyli kwiaty przed pomnikiem w Woli Krzysztoporskiej.
Panująca pandemia spowodowała, że obchody Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju przybrały charakter symboliczny. Podobnie było w gminie Moszczenica, gdzie w kilku miejscach upamiętniono 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
11 listopada w Polsce obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Podobnie, jak w całym kraju, świętować będziemy inaczej niż co roku.
Obchody Święta Niepodległości w gminie Grabica rozpoczęły się w tym roku od uroczystej mszy św. w kościele w Szydłowie. Po nabożeństwie ks. proboszcz Maciej Paramuszczak zorganizował inscenizację z życia św. Marcina – biskupa Tours. Nie lada atrakcją było przybycie na koniu rzymskiego legionisty, który oferował mieszkańcom kubek gorącej żołnierskiej grochówki. Całe wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica.
11 listopada w Sulejowie odbyły się uroczystości poświęcone 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele św. Floriana została odprawiona msza św. w intencji ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. Leszka Drucha. Na koniec mszy grupa wokalna Cykady, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie zaprezentowała przedstawienie słowno-muzyczne, upamiętniające wydarzenia z 1918 r.
Już po raz siódmy 11 listopada odbył się w Woli Krzysztoporskiej Bieg Niepodległości – to rankiem, a po południu oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości.
11 listopada 1918 to dzień, gdy po latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość. Polacy przyjęli tę datę, choć wielu historyków i polityków uważa, że powinniśmy świętować np. 7 października. Dlaczego nasze narodowe święto to 11 listopada?
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji również w Sulejowie przygotowano uroczyste obchody.