Artykuły do tagu: Historia

Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
Wyzwolenie Piotrkowa spod okupacji hitlerowskiej
Bój o wyzwolenie Piotrkowa rozpoczęło w nocy, 17 stycznia 1945 roku demonstracyjne uderzenie części oddziału płk. Jakubowskiego od strony południowej miasta. Jednak główne siły skierowano na uderzenie przez obejście Piotrkowa od strony wschodniej i zachodniej.
Stanisław Mikulski: Miałem w Piotrkowie sympatię...
Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby postaci Hansa Klossa z kultowego serialu “Stawka większa niż życie”, a tym bardziej odtwórcy tej roli, Stanisława Mikulskiego. Do tej roli wytypował go reżyser serialu Janusz Morgenstern.
Piotrków: Najszybsza inwestycja w kraju?
Piotrkowskie Kamienne Schodki na murze obronnym przy placu Niepodległości wybudowano w ciągu trzech dni. To bez wątpienia najszybciej wykonana inwestycja w dziejach miasta i w skali kraju. Przybliżamy jej kulisy. Ponadto wyjaśniamy, że miejskie mury obronne zburzono nie z polecenia gubernatora Kachanowa w 1867 roku, jak sądzi wielu piotrkowian, a 50 lat wcześniej...
W 2005 prezydenta odwołać się nie udało
Piotrkowianie mają doświadczenie. Przed kilkoma laty mieliśmy już okazję głosować za odwołaniem prezydenta i Rady Miasta, a było to 6 marca 2005 roku.
„Piotrków między wojnami” już w sprzedaży
Kolejna odsłona historii Piotrkowa miała miejsce w czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem przybyli mieli okazję zagłębić się w dzieje Piotrkowa międzywojennego. A wszystko za sprawą najnowszej książki Agnieszki Warchulińskiej, która tego dnia promowała swoją najnowszą książkę pt. „Piotrków między wojnami”.
Już 6 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na kolejną odsłonę historii naszego miasta.
Już jutro do księgarń trafi w najnowsza książka Agnieszki Warchulińskiej pt. „Piotrków Trybunalski między wojnami”.
Nagrodzili uczniów za najlepszego „Grota”
W poniedziałkowe południe w Kościele Akademickim Panien Dominikanek rozstrzygnięto konkurs pn. ”Jestem dumny z bycia Polakiem. Legenda generała Stefana Grota Roweckiego”. Podczas wydarzenia nagrodzono i wyróżniono uczestników konkursu. Nie zabrakło także przemówień i części artystycznej.
Zespół opactwa Cystersów w Sulejowie został uznany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego za pomnik historii.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat