Tegoroczne Dni Wolborza rozpoczęte. Mimo przejściowych opadów deszczu mieszkańcy gminy zjawili się terenie przy ulicy Sportowej, aby wziąć udział w corocznej zabawie. A tej na pewno nie brakowało, każdy mógł znaleźć coś dla siebie niezależnie od wieku. W niedzielę kolejne atrakcje.
- Przyjeżdżają tutaj zdolni ludzie z całej Polski, gdzie mają warsztaty, mogą poćwiczyć. Ale to nie tylko ten festiwal, jest wiele szkolnych przeglądów i nie tylko. Cieszmy się z tego, że możemy słuchać tak zdolnych wykonawców na Dniach Wolborza – powiedział nam burmistrz Andrzej Jaros.
Później na scenie pojawiła się kapela Okrzesani z Jabłonki na Orawie. Gmina ta od 18 lat współpracuje z Wolborzem. Wójt Jabłonki Stanisław Kasprzak mówił ze sceny w gwarze orawskiej: - To wielki honor być w tym mieście z taką wielką tradycją i historią.
Aby tradycji stało się zadość Dni Wolborza należało uroczyście otworzyć. Zrobili to burmistrz Andrzej Jaros i zaproszeni goście w tym poseł Grzegorz Lorek.
Imprezę współprowadziła dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury Ewelina Hak, która z zespołem Soul Make brawurowo zaśpiewała hit Tiny Turner. Trzeba przyznać, że szefowa WCK świetnie śpiewa. Później znani z programów typu talent show muzycy zaprezentowali zarówno covery jak i swoje autorskie przeboje.
Dzieci natomiast korzystały z trakcji takich jak wesołe miasteczko. Tu cały czas coś się działo, mimo, że padający deszcz nieco przeszkadzał. Ale najmłodsi mieszkańcy rzadko zwracali uwagę na to co leci z nieba.
Gwiazdą tegorocznych Dni Wolborza była doskonała wokalista Małgorzata Ostrowska.
Komentarze 11