Sprawa domniemanej korupcji i nadużyć finansowych we władzach klubu piłkarzy ręcznych ekstraklasy Focus Park Kiper okazała się zbyt skomplikowana dla Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie.
- Z uwagi na skomplikowany charakter sprawy przejęła ją Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie - przyznaje Dorota Mrówczyńska, prokurator rejonowy w Piotrkowie. Dodaje, że konieczne jest przeprowadzenie dalszych czynności.
Postępowanie przedłuża się, a konkretów wciąż nie widać. Dochodzenie nadal toczy się w sprawie i choć trwa już około pół roku nikomu dotychczas nie postawiono żadnego zarzutu. Nadzór nad nim objęła Prokuratura Apelacyjna w Łodzi, która kontrolowała przeprowadzane w Piotrkowie czynności, a to również przedłużyło postępowanie.
Sprawa dotyczy przywłaszczania pieniędzy (dopłat dokonywanych przez rodziców dzieci biorących udział w obozach sportowych), sprzedania meczu między Kiperem a AZS Gdańsk w 2006 roku oraz żądania łapówki przez działacza (lub działaczy) klubu.
Komentarze 5