O dotację mogą starać się osoby fizyczne, a pozyskane pieniądze mogą być przeznaczone na likwidację ogrzewania piecem węglowym i zamianę na ogrzewanie proekologiczne: kotły gazowe, olejowe, elektryczne, pompy ciepła oraz pelet drzewny.
Warunkiem montażu kotła na paliwo stałe jest brak możliwości technicznych podłączenia się do sieci dystrybucji gazu.
Wnioski można składać od 13 stycznia do końca kwietnia w Urzędzie Gminy. Wysokość dotacji może wynieść 50 % kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej jednak niż 3 tys. złotych na jeden budynek lub lokal mieszkalny. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tego programu. Na pewno ułatwi on wymianę pieca, a to likwidacja starych węglowych pieców przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszej gminie - podkreśla Janusz Jędrzejczyk, wójt Rozprzy.
Dotacja udzielana jest wyłącznie na dofinansowanie niezbędnych tzw. kosztów kwalifikowanych, czyli na demontaż kotłów/pieców/palenisk węglowych i zakup oraz montaż nowego źródła ogrzewania.
Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych osoba zamierzająca ubiegać się o dotację powinna złożyć stosowny wniosek wraz z wszystkim niezbędnymi załącznikami.
Urzędnicy przypominają, że w przypadku otrzymania dofinansowania refundowane będą tylko koszty poniesione od dnia złożenia wniosku.
Komentarze 18
12.01.2022 09:10
Warto zainstalować pompę ciepła i założyć panele fotowoltaiczne.
12.01.2022 07:46
Przy obecnych cenach gazu, prąd jaka kolwiek wymiana to samobójstwo. Ludzie pójdą z torbami.
11.01.2022 15:44
Moim zdaniem to globalny przekret.Komus bardzo zalezy na sprzedawaniu gazu.Tak samo jak wczesniej z autami elektrycznymi,ktore w caloksztalcie wcale nie sa ekologiczne Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase.
11.01.2022 12:21
Palić trzeba umieć i tyle w temacie.
Wymienić piec węglowy na węglowy to chyba jakiś żart. Ja mam mały zwykły można sterownik z nadmuchem założyć bo dostosowany jest do tego tylko po co żeby więcej ciepła do komina poszło?.
przykład pieca na groszek co za interes palić całą dobe do tego zużycie prądu i tona groszku na miesiąc to jest ekologia jak ja w zwykłym piecu spale dużo mniej bo podpalam tylko na kilka godzin .
Obecnie jak bym chciał wymieniać na nowy wynalazek to nie da rady nie mam takiego pomieszczenia by taki piec wstawić nawet ten na groszek nie wejdzie ale żeby dostać dotacje to nie takie proste jak nie masz budynku ocieplonego to nawet tematu nie ma o dotacji i koło się zamyka.
Ocieplić mój dom to wydatek co najmniej 40 tys. tylko po co i dla kogo taka polityka rządu jak obecna takimi programami zmierza do jednego by ze społeczeństwa dziadów zrobić
11.01.2022 11:42
Zmieńcie na gazowy tanio będzie ????A jak prądu braknie to już kaplica.