Uczestnicy spotkania zastanawiali się o tym czy zawodówki odnajdą się na europejskim rynku pracy. - Seminarium poświęcone jest przyszłości szkolnictwa zawodowego, a właściwie zmianom, jakie to szkolnictwo czeka w związku ze zmianami proponowanymi przez Ministerstwo. Wszystkie działania powinny podnieść jakość kształcenia i tak przygotować szkoły, aby absolwent szkoły zawodowej był zadowolony z faktu, że ukończył taką szkołę. Ostatnie lata nie były najlepsze dla szkolnictwa zawodowego, dlatego podejmowane są próby, aby przywrócić jego miejsce w systemie edukacyjnym. - mówi Marek Grynkiewicz z ODN-u.
Andrzej Pol - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej zwrócił uwagę na to, że w Piotrkowie podpisano dokument w sprawie pomocy szkołom zawodowym,. Jednak żadnych działań w tej kwestii nie podjęto. Według przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy - dobrych zawodówek w regionie jest za mało.
Komentarze 3
19.03.2011 19:11
TAKIE SZKOŁY SĄ POTRZEBNE!!!! Mamy brak tokarzy, frezerów, spawaczy, hydraulików itp, a ci którzy mieli dobry fach w ręku dawno wyjechali bo tutaj niestety takich ludzi się nie docenia!!!!!!!!!!
17.03.2011 14:56
Szkolnictwo zawodowe kuleje, to fakt. Ale WODN jest ostatnią instytucją, w której ktokolwiek ma wiedzę na ten temat
17.03.2011 13:44
Z pewnością szkolnictwo zawodowe jest o wiele bardziej potrzebne niż np.kolejne liceum.W tej chwili na rynku pracy brakuje np.dobrych tokarzy,a z wyksztaceniem ogólnym ludzi bez liku tylko komu to potrzebne.Znam prywatne liceum w Piotrkowie do którego można nie chodzić byle była zapłacona kasa.Jak pracownik ma zawód i to dobry to wszędzie dostanie prace.Pozostałym pozostanie tylko praca w magazynach,albo śmietniki.