Narodowe Towarzystwo Oświatowe w Piotrkowie w 2008 roku zwróciło się do Rady Miasta z prośbą o uczczenie pamięci Mieczysława Trajdosa i nazwanie jego imieniem ulicy lub ronda na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej z Wyzwolenia. Następnie Komisja Oświaty, Nauki, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta wniosła o umieszczenie proponowanej nazwy w prowadzonym przez Referat Geodezji, Kartografii i Katastru rejestrze proponowanych nazw ulic i placów.
We wrześniu 2011 r. Eugeniusz Grzejdziak (prezes Narodowego Towarzystwa Oświatowego) ponowił prośbę o nazwanie ronda imieniem Mieczysława Trajdosa i zaproponował, aby było to rondo przy ul. Wolborskiej i Wyzwolenia. 11 stycznia 2012 r. kierownik Referatu Geodezji Kartografii i Katastru zwrócił się do prezesa NTO o akceptację propozycji nazwania imieniem Trajdosa ronda wybudowanego u zbiegu ulic Karolinowskiej i Rolniczej. Propozycja ta została zaakceptowana.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Poseł Domaracki sprzeciwia się nazwom rond i ulic
Mieczysław Trajdos urodził się 11 grudnia 1887 r. w Piotrkowie. Był wychowankiem piotrkowskiego gimnazjum im. Bolesława Chrobrego. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Był adwokatem, dziennikarzem, wybitnym działaczem polskiego obozu narodowego i konspiracji niepodległościowej, bliskim współpracownikiem Romana Dmowskiego. Został zamordowany przez Niemców w 1942 lub 1943 roku w Poznaniu.
Komentarze 13
18.04.2013 20:56
nosi moje nazwisko super
08.03.2012 07:23
Jak to czemu? Ponieważ radni, straż miejska i cała reszta na to sr... Dla nich liczy się tu i teraz i ile do kieszeni wpadnie, o wchodzę teraz na epiotrków a tu widzę temat myślę sobie wtf?!. Gdzie człowieku o historii pomyśleć, gdzie wydarzenia Patryjotyczne obchodzić, 8h cisnąć wszystko w kąt i do domu.
04.03.2012 23:01
Niniejsza strona zajmuje się sprawami i wydarzeniami z Piotrkowa i okolic, praktycznie z byłego województwa piotrkowskiego. Mam pytanie do admina i moderatora, może nie na miejscu, ale gdzieś muszę zadać to pytanie - dlaczego nie ma informacji, chyba, że ją przeoczyłem dlaczego nie ma informacji z 1.III.2012 o uroczystościach, w państwowe święto złożenia hołdu i czci Żołnierzom Wyklętym, ludziom walczącymi z radzieckimi sługusami, walczącymi z komunistami o Niepodległą i Wolną Rzeczpospolitą Polską? Inna rzecz, że uroczystości te nie były za duże, raptem 100 osób i 6 (słownie sześć) sztandarów, z czego trzy kombatanckie i trzy szkolne, a gdzie Straż Miejska, Straż Pożarna, Policja, reszta szkół, ba! uczelni???? Bardzo smutno wyglądała ta uroczystość? Gdzie byli posłowie ziemi piotrkowskiej? Radni? Hatko pisać.
04.03.2012 18:37
Tam nie chcą remontować bo nikt z znajomych nie mieszka nie ma firmy!
04.03.2012 18:30