"Ósemka" ma już 130 lat!

Strefa FM Czwartek, 28 listopada 2019961426
130-lecie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim świętowali w czwartek byli i obecni uczniowie, nauczyciele i pracownicy tej najstarszej piotrkowskiej podstawówki.

Ładuję galerię...

Gala jubileuszowa odbyła się w sali widowiskowej piotrkowskiego MOK-u. - Nasza szkoła to nie tylko relacje pomiędzy uczniami, nauczycielami, ale też relacje pomiędzy pokoleniami i wiekami. Historia naszej szkoły jest bardzo bogata i rozpoczyna się W 1889 roku. W ramach przygotowań do tej uroczystości staraliśmy się nawiązać kontakt z absolwentami. Udało nam się skontaktować z rodziną Józefa Olczyka, który był kierownikiem tej szkoły. Otrzymaliśmy od tej rodziny w darze kronikę, którą pan Józef Olczyk tworzył od 1914 roku - mówi Zbigniew Włodarczyk, dyrektor szkoły.


Wśród obecnie pracujących w szkole nauczycieli są tacy, którzy kiedyś sami uczęszczali do tej podstawówki, m.in. Krzysztof Chmielewski, nauczyciel historii. - Przede wszystkim szkoła unowocześniła się. Kiedyś wyglądała jak zabytkowy budynek. W ciągu ostatnich lat została gruntownie zmodernizowana. W każdej klasie jest komputer, tablice interaktywne. Liczba uczniów w klasach zmniejszyła się, przez co łatwiej nam się w tym budynku pracuje. Chodziły tutaj moje dzieci, ukończyły studia, mają dobrą pracę. Chętnych do naszej szkoły nie brakuje, bo wiem, że niektórzy mają problemy z zapisaniem się. To chyba o czymś świadczy - mówi Krzysztof Chmielewski.


Uroczystą galę poprzedziło otwarcie wystawy "Migawki ze szkolnej ławki".


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.05.2020 00:13

Najmilsze wspomnienia mam z lat spędzonych w murach tej szkoły. A mama Pana Krzysztofa Chmielewskiego była moją wychowawczynią.

00


gość ~gość (Gość)29.11.2019 20:45

Ale ciacho.

12


gość ~gość (Gość)01.12.2019 15:36

Cudowna szkoła i gala.

02


gość ~gość (Gość)01.12.2019 00:48

Panie dyrektorze uczyłam sie w tej szkole bardzo dobrze wspominam tą szkołę za czasów Pani Dyrektor Dawidowicz. Uczył Pan mnie muzyki i informatyki . Natomiast bardzo źle wspominam panią pedagog Renate do tej pory mam koszmary . Najlepsza nauczycilka która uczyła w tej szkole to pani ZOFIA CIEŚLIK . Była uczennica.

02


gość ~gość (Gość)30.11.2019 23:34

informacje o rocznicy były od września na stronie internetowej szkoły.

02


gość ~gość (Gość)30.11.2019 16:19

Pewnie nie wszystkich absolwentów udałoby się zaprosić. Zaproszeni byli Ci najstarsi, którzy odwiedzają szkole. Zawsze tak się robi. A teraz każdy wyskoczy z tekstem ze się go nie zaprosiło...

22


thom ~thom (Gość)30.11.2019 15:47

skandal , nikt mnie nie poinformowal ze taka uroczystosc mnie umknela .
absolwent 81

40


gość ~gość (Gość)29.11.2019 16:51

Cudeńko. W każdej wymiarze.

11


Mieszkaniec nie zadowlony ~Mieszkaniec nie zadowlony (Gość)29.11.2019 14:12

Wstyd i obłuda. Cześć oficjalna odbyła się z udziałem przedstawicieli władz miasta, a gdzie przedstawiciele władz miasta byli przy rozmowach z Moprem. Państwo w państwie, władze miasta pokazują się tam gdzie im wygodniej. Tam gdzie są problemy to ich nie ma. Do odwołania dla mnie wszyscy są.

41


gość ~gość (Gość)29.11.2019 10:15

Dumny jestem z tej szkoły. Chodziłem do niej. To miłe oglądać tak piękne zdjęcia z uroczystości. Wszystkiego najlepszego dla całego Grona Pedagogicznego i Uczniów.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat