Łódzkie dla seniorów

Łódzkie Niedziela, 23 czerwca 202411
Wiek to tylko liczba. Doskonale wiedzą o tym seniorzy z województwa łódzkiego. Biegają, pływają, tańczą, maszerują z kijkami nordic walking i uprawiają jogę. Przez ostatni rok seniorzy mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych oraz seminariach na temat zdrowego trybu życia. Realizatorem projektu „Łódzkie dla seniorów Plus” była Łódzka Federacja Sportu na zlecenie Województwa Łódzkiego.

Ładuję galerię...

W sobotę w Łodzi podsumowano ten program. W imieniu marszałek Joanny Skrzydlewskiej z seniorami spotkali się Artur Ostrowski, członek zarządu województwa łódzkiego oraz Piotr Bors, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

 

- Będę zabiegał o to, żeby takich projektów było jak najwięcej. Program ten nie tylko będzie kontynuowany, ale także poszerzany. Nowy zarząd województwa łódzkiego zadba o to, by seniorzy w naszym regionie czuli się jak najlepiej – podkreślał Artur Ostrowski, członek zarządu województwa łódzkiego.

 

Potwierdził to także Piotr Bors, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. – Od lat jestem samorządowo i zawodowo związany z Łodzią. Programów dla seniorów jest w mieście bardzo dużo. Chcemy, by podobnie było w całym naszym województwie – mówił wiceprzewodniczący Bors.

 

Z zajęć dla seniorów bardzo zadowolony jest Bogdan Piekarski z Drzewicy. – Mam 77 lat, gram w speedballa, uczestniczę w zawodach i mistrzostwach. Jest to bardzo wciągające i polecam wszystkim seniorom, którzy chcą mieć zdrowie i ochotę do życia – mówił pan Bogdan.

Zbigniew Świercz, wiceprezes Łódzkiej Federacji Sportu wyliczył, że przez rok w programie wzięło udział 500 osób, a zajęcia odbywały się w 18 powiatach i gminach.

 

- Projekt jest bardzo ważny dla seniorów, bo daje im satysfakcję i zadowolenie oraz możliwość spotkania z innymi osobami. Jest sporo zabawy i humoru – podkreśla Maria Smolarska, instruktor projektu.

 

- Udało nam się wyciągnąć z domów osoby starsze z wielu wsi. Zgłaszają się także małżeństwa, by wspólnie i aktywnie spędzać czas – dodaje kolejna instruktor Maria Smolarska. – Ważne jest to, że zajęcia są bezpłatne, bo często starszych ludzi nie stać na taki wydatek.

 

Urząd Marszałkowski w Łodzi

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pytanieWAŻNE ~pytanieWAŻNE (Gość)23.06.2024 10:45

Czy Polska powinna odrzucić tzw. Pakt Migracyjny?

100


Acha! ~Acha! (Gość)23.06.2024 22:41

Tzn, kontynuacja projektów poprzedników. Taka lepsza zmiana dobrej zmiany, czyli socjalizm tak, wypaczenia nie. Chyba już to grali...

20


Wspaniale! ~Wspaniale! (Gość)23.06.2024 21:13

500 osób na całe województwo! Niesamowity sukces! Ciekawe ile w tym czasie pochłonęły pensje tych dobroczyńców?

60


:( ~:( (Gość)23.06.2024 19:52

Prawdziwi seniorzy wykluczeni społecznie z powodu braku należytego transportu publicznego w łódzkim, siedzą w domach i nie wiedzą jak związać przysłowiowy koniec z końcem.

70


gośćl ~gośćl (Gość)23.06.2024 18:23

Tak naprawdę to polscy emeryci nie wiedzą jak przeżyć za te głodowe emerytury.

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.06.2024 16:22

A flesze trzaskają focie na kilogramy, lansiku ciąg dalszy. Ile to zmarnowanej na próżno kasy?

90


dno i 1 mułu ~dno i 1 mułu (Gość)23.06.2024 14:06

Nieroby żyjące i lansujące się z podatków od emerytur, tam gdzie prawdziwy problem tam ich nie ma, ani o nich nie słychać. Programy te powinny wynikać na poziomie gmin i miast z pracy urzędników, a nie lansowania się darmozjadów politycznych.

90


Cóż... ~Cóż... (Gość)23.06.2024 12:13

Tylko to im zostało, bo LGBT zagospodarowała PO.

70


epicemtrum ~epicemtrum (Gość)23.06.2024 10:25

Przecież jeśli chodzi o Piotrków to każdy widzi ze to miasto emerytów i rencistów. Miasto wymarłe beż żadnych perspektyw na przyszłość. Sklepy tylko nowe powstają nie zaklady pracy, te które są płacą chyba naj marniej w całej Polsce. Naj ważniejsze że co miesiąc meski różaniec po mieście przejdzie. To dla pismaków temat pierwszego nurtu.

92


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.06.2024 09:16

Wszystko chwalebne tylko przy tym ogrzeją się i zarobią politycy czy jak ich zwać samorządowcy. A może byś się tak nam nie zabierali PODATKÓW od naszych małych EMERYTUR

110


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat