TERAZ8°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Legioniści na ulicach Piotrkowa, czyli gra miejska HARC

Agawa
Agnieszka Warchulińska sob., 14 kwietnia 2018 11:39
Tegoroczną edycję gry miejskiej przygotowanej przez Stowarzyszenie HARC wygrała drużyna "Opryszki" z Piotrkowa. Przejażdżka drezyną, bal kotylionowy, wizyta w magazynie frontowym czy ćwiczenia na poligonie wojskowym – to tylko część atrakcji, jakie czekały w sobotę na uczestników zabawy, której motywem przewodnim był Piotrków legionowy. W grze wzięło udział 200 osób.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

W sobotę, punktualnie o godzinie 10.00 w Piotrkowie na placu Zamkowym rozpoczęła się gra miejska zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC. Na starcie zawodów stanęły 24 patrole, łącznie 200 osób, dzieci, młodzieży i dorosłych, wśród których były także drużyny harcerskie ze Szczercowa, Bełchatowa i Wolborza. Tematyką tegorocznej edycji gry był Piotrków legionowy i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na uczestników zabawy czekało do wykonania kilkanaście zadań w jedenastu punktach kontrolnych, rozrzuconych po całym mieście. Wśród zaplanowanych przez organizatorów atrakcji były między innymi przejażdżka drezyną, bal kotylionowy w Towarzystwie Dobroczynności, ćwiczenia militarne i przeciwpożarowe oraz wizyta w magazynie frontowym. Podczas gry jej uczestnicy spotkali także postacie historyczne, takie jak Józef Piłsudski, Władysław Sikorski i Maria Dąbrowska. Gra zakończyła się o godzinie 14.30 historycznym pokazem rekonstruktorskim na wspomnianym placu Zamkowym. Kilkugodzinne zmagania, w których trzeba było wykazać się zarówno znajomością historii Polski, dziejów Piotrkowa, miejskich toponimów, jak i sprawnością fizyczną wygrał patrol „Opryszki” z Piotrowa. Drugie miejsce zajęły „Łyki Szczercowskie” ze Szczercowa, zaś miejsce trzecie przypadło zespołowi MAKA-PAKA.

 

– Poziom tej gry z roku na rok jest coraz trudniejszy, ale tak się dzieje za sprawą patroli, które w niej uczestniczą, bo to one ten poziom wyznaczają. W ubiegłym roku większości z nich udało się przejść całą grę dlatego w tym roku musieliśmy poziom zawyżyć – mówił po zakończeniu gry miejskiej Marcin Jończyk, prezes Stowarzyszenia HARC. – Przypadająca na ten rok 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do przypomnienia piotrkowianom, uczestnikom i dzieciakom w ogóle o tym wydarzeniu z naszej historii, jak i o udziale w nim Piotrkowa. Z pomocą fantastycznych ludzi zlokalizowaliśmy odpowiednie miejsca na punkty kontrolne i w te miejsca zaprosiliśmy młodzież, która uczestniczyła aktywnie w naszej grze.  

 

Kolejna gra miejska ze Stowarzyszeniem HARC odbędzie się już za rok. Jak zapowiadają organizatorzy pomysł na zabawę już jest i znów będzie nieco trudniej.   

 

 

Agawa   

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 14

    ~aa (gość)

    16.04.2018 09:41

    Wspaniałe buty do jazdy konnej !


    ~jo (gość)

    15.04.2018 09:29

    Proponuję pytania na następną zabawę z piłsudskim:
    1) Ilu oficerów piotrkowskiego 25 Pułku Piechoty zostało wyrzuconych z wojska za to, że nie poparli bandytów podnoszących rękę na legalne władze w maju 1926 roku?
    2) Ile razy Piłsudski zmieniał wiarę, żeby mógł se stukać kochanicę?
    3) Ile kochanek miał Piłsudski?
    4) Ile osób zginęło w zbrojnym zamachu na legalne polskie władze, który Piłsudski przeprowadził w maju 1926 roku.
    5) Ilu oficerów i generałów zostało zamordowanych za to, że nie poparli Piłsudskiego w czasie zamachu majowego?
    6) Kto fałszował wybory po roku 1926 i kto nie dopuścił do wyborów samorządowych/lokalnych na początku lat trzydziestych?
    7) Kto więził bez wyroków i torturował swoich przeciwników politycznych, chociażby w Berezie Kartuskiej?
    8) Kto przeprowadzał napady rabunkowe i kto w trakcie tych napadów mordował przypadkowych ludzi (np. kolejarzy).
    9) Kto nie pomógł powstańcom śląskim i wielkopolskim, żeby nie denerwować swojego niemieckiego pana?
    10) Kto był niemieckim szpiclem i dla kogo zaborcy profilaktycznie aresztowali większość wyższych oficerów polskich w listopadzie 1918 roku?


    ~alinka123 (gość)

    15.04.2018 05:28

    Motorów z hamulcem tarczowym w tamtych czasach nie było.


    97-300

    14.04.2018 19:52

    Gdzie została zrobiona fotka z panią na koniku ? Nie mogę zlokalizować miejsca jej zrobienia , Plac Zamkowy ?



    ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (gość)

    14.04.2018 15:50

    HARC to Ci od Chojniaka???



    reklama

    Dla Ciebie

    8°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio