TERAZ 14°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Kolejny etap prac na ul. Roosevelta zakończony. Droga jest przejezdna. Kiedy kolejne prace?

Kolejny fragment przebudowywanej ulicy Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim został oddany do użytku. We wtorek (06.05.2025) miało miejsce zdjęcie znaków zakazu wjazdu i otwarcie ulicy do stałej organizacji ruchu. Remont fragmentu ul. Roosevelta od ronda Żołnierzy Wyklętych do ulic Towarowej i Sosnowej trwał od sierpnia 2024 roku.

Otwarciu wyremontowanego fragmentu ulicy Roosevelta towarzyszyła konferencja prasowa

Na konferencji prasowej prezydent Juliusz Wiernicki podsumował dotychczasowe działania remontowe na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Piotrkowie Trybunalskim. Koszt przebudowy ul. Roosevelta to ponad 24 miliony złotych.

Jesteśmy przy ul. Roosevelta z okazji otwarcia stałej organizacji ruchu na odcinku od Ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej. Jest to kolejny, drugi etap, bardzo dużej przebudowy właśnie tej ulicy. Całkowity koszt przebudowy to ponad 24 mln, z czego otrzymaliśmy jako miasto 22 mln dofinansowania, natomiast tego etapu, o którym teraz mówimy, całkowity koszt to 11,3 mln. złotych. Chciałbym serdecznie podziękować wykonawcy za to, że udało się oddać ten fragment znacząco przed czasem i te prace przebiegały bardzo sprawnie - mówił Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa.

Kompleksowy zakres prac przy remoncie ul. Roosevelta

Modernizacja etapu przebudowy ul. Roosevelta poległa między innymi na całkowitej przebudowie infrastruktury podziemnej. Niektóre elementy kanalizacji czy wodociągów miały nawet sto lat. Dodatkowo wybudowano aktywne przejścia dla pieszych i zmodernizowano oświetlenie.

Ten etap drugi przebudowy ul. Roosevelta był realizowany w trybie projektuj i buduj, czyli najpierw wykonawca zrealizował dokumentację, a później ją realizował. Była to gruntowna przebudowa, czyli rozpoczęliśmy od likwidacji wszelkich kolizji podziemnych, była wybudowana nowa infrastruktura techniczna, wodociągowa, sanitarna. Następnie wybudowana została nowa nakładka, nowe wjazdy, ścieżka pieszo-rowerowa, chodniki, nowe wjazdy do posesji, nowe przejścia aktywne, to jest też ważne dla bezpieczeństwa ruchu, nasadzenia zieleni, drzew, czyli kompleksowa przebudowa wskazanego, drugiego etapu - mówiła Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Remont zakończył się szybciej, niż zaplanowano. Prace mogły potrwać nawet do października 2025 roku.

Mieliśmy czas do początku października tego roku. Przyspieszenie to na pewno warunki atmosferyczne, które pozwalały na pracę zimą. I tu muszę podziękować firmom podwykonawczym, z którymi współpracowaliśmy. My jesteśmy firmą generalnego wykonawcy, czyli przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM, ale mieliśmy również podwykonawców miejscowych, bo staramy się zawsze na miejscowych podwykonawcach opierać, i tu współpraca była też, moim zdaniem, bardzo dobra - mówił Andrzej Cieślak kierownik firmy ERBEDIM.

Kiedy remontowane będą kolejne odcinki ul. Roosevelta?

Mamy opracowany Program Funkcjonalno - Użytkowy i w tej chwili będziemy starali się o dofinansowanie. To jest kolejny etap, kolejny bardzo duży wydatek, a jak wiemy, na najbliższe lata jest już zaplanowanych sporo remontów i przebudów jak ul. Żelazna. Kontynuujemy prace Wolborska - Rakowska, teraz ten nieszczęsny przepust na ulicy Łódzkiej. Czekają nas remonty ulic Kwiatowej oraz Jeziorna, sporo tego będzie. Natomiast staramy się pozyskać fundusze. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznym rzucie środków europejskich uda nam się pozyskać fundusze, by móc kontynuować przebudowę Roosevelta - mówił Juliusz Wiernicki.

Katarzyna Szokalska, dyrektor Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji mówiła również o planach remontu ul. Żelaznej oraz rondzie, które w przyszłości połączy ją z ul. Roosevelta. Na te prace będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Mamy opracowany program PFU na dwa pozostałe odcinki, czyli na odcinek od ul. Towarowej do torów kolejowych i od torów do ul. Wroniej. Przebudowa ul. Roosevelta od PKP do ul. Wroniej zakłada właśnie budowę ronda u zbiegu ulic Żelaznej i Roosevelta. Jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu na remont ul. Żelaznej i myślę, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni ten przetarg będzie już dostępny. Wykonawca będzie miał około roku na to, żeby przygotować dokumentację. Realnie prace, które mogłyby się zacząć, to byłby albo czwarty kwartał przyszłego roku, albo początek 2027 roku - dodała Katarzyna Szokalska.

Posłuchaj programu Faktograf na temat remontu ul. Roosevelta

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 22

    reklama

    Dla Ciebie

    14°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio