TERAZ12°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Jubileuszowa biesiada rodzinna w Sulejowie

K.Budny
K.Budny śr., 15 sierpnia 2018 20:06
To już tradycja, 15 sierpnia w Sulejowie odbywa się biesiada rodzinna. W tym roku miała ona szczególny charakter z kilku powodów, m.in. dlatego, że był to kolejny akcent obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Na sulejowskim Podklasztorzu atrakcji było sporo, zarówno dla młodszych, jak i tych starszych: koncerty, warsztaty garncarskie, można było też coś przegryźć.

 
- W tym roku biesiada ma wyjątkowy kształt, ponieważ składają się na nią trzy duże wydarzenia kulturalne w naszej gminie. Po pierwsze premiera książki Sulejów historyczny, to potężna monografia dotycząca miasta i gminy Sulejów, opracowana przez panią Katarzynę Myszkowską. Po drugie premierowy występ zaliczyli Piliczanie (na zdjęciu poniżej), to zespół ludowy, który powstał kilkadziesiąt dni temu, ćwiczyli bardzo intensywnie i dzisiaj przy aplauzie publiczności wystąpili po raz pierwszy, a po trzecie koncerty poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości - powiedziała Dorota Jankowska, zastępca burmistrza Sulejowa.

 
Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Sulejowie odbędą się jeszcze co najmniej dwa duże wydarzenia, 4 września, czyli podczas rocznicy bombardowania miasta salwę honorową oddadzą żołnierze Wojska Polskiego, a z okazji 11 listopada włodarze przygotowali niespodziankę audiowizualną. Wszystkie jubileuszowe wydarzenia organizowane są pod hasłem „W drodze do niepodległości”.

 

img=1

 

 

 

Reklama

Podsumowanie

    Komentarze 10

    reklama

    Dla Ciebie

    12°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio