TERAZ3°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Jacek Saryusz-Wolski kandydatem na przewodniczącego RE

J.Krak
J.Krak sob., 4 marca 2017 21:30
Związany z Piotrkowem, europoseł Jacek Saryusz Wolski, w sobotę wieczorem ogłoszony został oficjalnym kandydatem rządu polskiego na szefa Rady Europejskiej. W związku z tym, Platforma Obywatelska wykluczyła Saryusz-Wolskiego ze swoich szeregów.
Zdjęcie

Spekulacje na temat zgłoszenia Saryusz-Wolskiego na polskiego kandydata na przewodniczącego RE, kilka dni temu na swoich łamach opublikował brytyjski „Finacial Times”. Brytyjski portal miał się wtedy powołać na rozmowę z dwoma europejskimi dyplomatami. Przez kilka dni próbowaliśmy uzyskać komentarz eurodeputowanego. Niestety bezskutecznie, bo asystentka posła, Agata Roksela, jak mantrę powtarzała, że – nie komentujemy tego co napisał "Finacial Times". W sobotę wieczorem Ministerstwo Spraw Zagranicznych, oficjalnie potwierdziło kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej

 

Już dwie godziny po informacji MSZ, Platforma Obywatelska wyrzuciła europosła ze swoich szeregów.

Komentarz do całej sprawy Jacek Saryusz-Wolski, umieścił na swoim Twitterze, i od razu przeszedł do ataku na PO

Kolejne wpisy Saryusz-Wolskiego są już pełne emocji. W niedzielę eurodeputowany napisał na Twitterze, że "żaden rząd nie pozwoliłby sobie na poparcie kandydata, który nadużywa swojej pozycji międzynarodowej, by aktywnie podżegać opozycję przeciwko demokratycznemu wyborowi"

 

 

Wybory nowego szefa Rady Europejskiej, zaplanowano na 9 marca.

 

 

Podsumowanie

    Komentarze 37

    reklama

    Dla Ciebie

    3°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio