TERAZ19°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Grabica: Rozmawiali na temat biogazowni rolniczych

śr., 27 lutego 2019 06:55
Jak zagospodarować gnojowicę? Może przy pomocy rolniczej biogazowni? Pytań na ten temat jest wiele, samorząd postanowił więc zorganizować spotkanie z mieszkańcami, by rozwiać wszelkie wątpliwości.
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Pierwsze rozmowy dotyczące zagospodarowania wytwarzanej gnojowicy w formie biogazowni podejmowano już w poprzedniej kadencji Rady Gminy. Podczas zebrania w Krzepczowie (19 lutego) oprócz mieszkańców, obecny był również wójt gminy Krzysztof Kuliński, przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Jeremiusz Kulisiewicz oraz reprezentant firmy projektującej tego typu obiekty w Polsce. Zasadniczym celem było przybliżenie mieszkańcom zasad funkcjonowania biogazowni, jej budowy i form współpracy potencjalnego inwestora z rolnikami. Mieszkańcom zaprezentowano również film ukazujący konstrukcje i lokalizację przykładowej biogazowni. Była też dyskusja, podczas której wszyscy mogli zadać pytania i wyrazić swoją opinię.

 

Czy biogazownia może być rozwiązaniem problemu nadmiaru gnojowicy w gminie Grabica? Po zebraniu trudno przewidzieć, jakie będzie stanowisko mieszkańców w tej sprawie. Jednych żadne argumenty nie są w stanie nakłonić do tej koncepcji, inni zaczynają się zastanawiać i będą sprawdzać, czy rzeczywiście niesie to korzyści.

 

- Cały czas prowadzimy działania zmierzające do poprawy stanu środowiska, jednym z nich jest organizowanie spotkań dla mieszkańców – mówi wójt Krzysztof Kuliński. Już 12 marca o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie informacyjne prowadzone przez pracowników Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Łodzi dotyczące obowiązków rolników wynikających z wejścia w życie „Programu działań mających na celu zmniejszanie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu". Zapisy przyjmowane są do 11 marca pod nr tel. (44) 616 11 80. Będą też kolejne spotkania w sprawie biogazowni.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    19°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio